ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אינני מרוצה ממקום העבודה שלי למרות שהתנאים בו טובים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אינני מרוצה ממקום העבודה שלי למרות שהתנאים בו טובים

שאלה:

מאת צבי:
לכבוד מוהרא"ש. קודם כל, רפואה שלימה והרבה בריאות עד 120. מוהרא"ש כתב: "אדם צריך להתעסק בעסק שהוא אוהב". לפני שתים עשרה שנים התחלתי לעבוד במחשבים. בהתחלה לא ידעתי כלום ובמשך השנים התקדמתי. לפני כמה שנים החברה נקנתה על ידי חברה גדולה בארצות הברית. מאז הם התחילו לקחת ממני את האחריות והעבודה. היום אני עוסק בעבודה פשוטה כמו שהיה בהתחלה. לאט לאט הם עשו אותי מיותר. לא נשאר לי חשק לזה וגם אינני רוצה לחפש עבודה אחרת במחשבים. אבל מצד שני כיום אין נשים במשרד והוא בשכונה שלי ויש לי משכורת מכובדת (עם כל זה יש לנו חובות למרות שאנחנו חיים בפשטות). אם היה לי ברירה הייתי בורח מזמן לעבודה אחרת, אבל אני מפחד להכניס את עצמי לתוך הניסיון של מראות אסורות. וגם רבינו אומר שאסור לזרוק את הפרנסה. אני מתבודד עם ה' אבל אולי לא מספיק בקשר לענין הזה. אנא תעזור לי כי אני מרגיש בכלא. תודה וברכה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר שלח כ"א סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל צבי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

כל הבעיות שיש לך זה רק מחמת חסרון השמחה, כי אם היית תמיד שש ושמח, לא היה לך חסר לך שום דבר, והיית העשיר הכי גדול, וכבר אמר התנא הקדוש (אבות פרק ד') איזהו עשיר השמח בחלקו.

ולכן תשמח עם מה שיש לך ביד, ומה אתה צריך לשפר יותר ממה שיש לך? הרי יש לך משכורת מכובדת וכו', והמשרד בתוך השכונה שלך וכו', וכן אתה יכול להנצל בעבודה מראיות אסורות וכו', אזי למה אתה צריך להיות שבור וממורמר? ואם תאמר שזה לא מספיק הפרנסה, הרי יש עצה, והוא להתחזק להיות בשמחה, כי השם של פרנסה שהוא חת"ך היוצא מפסוק (תהלים קמ"ה) פותח' את' ידיך', יוצא גם מפסוק (דברים ט"ז ט"ו) והיית' אך' שמח'. ולכן הדבר הראשון אתה צריך להשתדל להיות מאד מאד בשמחה, ולשמח את עצמך, ואף שאני יודע שמאד מאד קשה לך ומר לך החיים ממוות, עם כל זאת עם עצבות ומרירות ודאגות לא תבוא לשום דבר, אלא תסתבך יותר.

ולכן הדבר הראשון רק להיות בשמחה, ואם תאמר במה יש לי לשמוח? הרי אני עני ואביון ומלא חובות? אלא דע לך שחכמינו הקדושים אמרו (נדרים מא.) אין עני אלא מדעת, עיקר העניות תלוי בחסרון דעת, כי המאמין האמיתי שמאמין שאין בלעדו יתברך כלל, והכל לכל אלקות גמור הוא, והוא יתברך מנהיג את עולמו בחסד וברחמים בצדק ובמשפט, ודבר גדול ודבר קטן לא נעשה מעצמו אלא בהשגחת המאציל העליון, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (חולין ז:) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין מלמעלה; שאדם לא מקבל מכה קטנה באצבע קטנה אם לא מכריזין על זה קודם מלמעלה, האדם הזה הוא תמיד שמח, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות ממון סימן פ"ג) אמונה הוא טוב לפרנסה; ולכן בזה שתשמח עם נקודת יהדותך שנבראת יהודי ושלא עשני גוי כגויי הארצות, השמחה והאמונה הזאת, יפתח לך כל צינורי השפע והפרנסה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup