ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כדאי לבדוק אצל רב מקובל האם השידוך מתאים לפי השמות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כדאי לבדוק אצל רב מקובל האם השידוך מתאים לפי השמות?

שאלה:

מאת לאה:
שלום וברכה לכבוד הרב שליט"א. ברצוני לדעת האם זה מקובל ונהוג לזוג שנמצא בשידוך לבדוק אצל רב מקובל אם הם מתאימים לפי השמות שלהם? כי היה לי בעבר שידוך שהרגשנו שאנחנו מתאימים, אבל רב מקובל אחד אמר שאין בינינו התאמה וביטלנו את השידוך, ופעם אחת היה לי שידוך שלא ממש התאים לי מבחינה רוחנית והמידות שלו לא היו משהו בכלל והרב אמר שכן יש התאמה אבל בכל זאת לא המשכתי כי גם אמא שלי אמרה שזה לא מתאים לי. אני ממש רוצה לדעת האם להתייחס לזה? או להתרחק מכל העניין הזה ולא ללכת יותר לרב לבדוק התאמה לפי שמות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר שלח כ"ד סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל לאה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

בענין לבדוק שמות בשידוך וכו', אין בזה שום ענין, וחדשים מקרוב באו וכו', ומבלבלים את המח לבני הנעורים וכו', העיקר מה שצריכים לחפש במציאת זיווג, הוא המדות, כי אם יש לבחור או לבחורה מדות טובות, זה שווה יותר מהכל, ואם אין לאדם מדות אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ז') שאחד יכול להיות חיה בצורה אדם, כי אם אין לאדם מדות ואין אמונה בהקדוש ברוך הוא, הוא פרא אדם, והוא מופקר לכל דבר וכו'.

ולכן העיקר בשידוכים שצריכים לחפש אחר מדות טובות, ואם יש מדות יש כבר הכל, והרבי רבי אלימלך מליזענסק זי"ע אומר שעד גיל שמונה עשרה יכולים לשנות את המדות, ואחר כך מאד מאד קשה, ולכן לא בחינם שרביז"ל נתן לנו מתנה ספר המדות שעל ידו יכולים להגיע לכל המדות טובות שבעולם.

ולכן לא כדאי להתבלבל ללכת אצל פלוני או אלמוני וכו', שאין בזה שום מקור, טוב מאד ללכת אל רב ירא שמים ובעל שכל גדול, שהוא ידריך אותך אם זה בחור רציני או לא, ובפרט הוא יכול לראות את המדות שלו, יעזור הקדוש ברוך הוא שהכל יסתדר על צד הכי טוב, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup