ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הבן שלנו בדיכאון עמוק, ולפעמים הוא אומר שהוא רוצה למות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הבן שלנו בדיכאון עמוק, ולפעמים הוא אומר שהוא רוצה למות

שאלה:

מאת יונתן ודיקלה:
לכבוד מוהרא"ש הקדוש. ראשית אנו מתפללים ומאחלים לך רפואה שלמה. אנו הורים לילד בן עשרים ושש ואנו פונים אליך לבקש את עצתך וברכתך. לפני חמש שנים בננו סיים את הצבא ומאז הוא לא מוצא את מקומו ולא הולך לו בשום דבר, אם זה בעבודה, זיווג ובחברה. הוא מאוד מאמין, והיה אצלך ביבנאל כמה פעמים, וגם זכה להיות באומן כמה פעמים. הוא הולך לשיעורי תורה כמעט כל יום ושומר שבת. גם אנחנו היינו אצלך, ואנחנו משתדלים לנסוע לקברות צדיקים ולרבנים והדברים לא הולכים טוב, כאילו נסתם הכל. הילד נמצא בדיכאון ובמרה שחורה ואין לנו ימים שקטים בבית, לא בשבתות ולא בחגים, חוץ מימים שהוא לפעמים עושה איזה טובה שהכל רגוע וכל זה במאמץ עילאי. ויש ימים שהוא מבקש את המוות רחמנא ליצלן. אנו רוצים לדעת מה אפשר לעשות, וגם האם יש השפעה בבית עליו לרעה בכדי שלא יהיה מאוחר מידי. אנו מבקשים את עצתך וברכתך בהקדם האפשרי.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ה סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יונתן ודיקלה שיחיו


לנכון קבלתי את מכתבכם.

תשואת חן לכם על התפילות שאתם מתפללים על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלכם יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

אני מאד מבקש אתכם שתלכו איתו אל רופא, והוא יתן לו כדורים וכו', כי זה ענין של פיקוח נפש, והיום על ידי רופא מומחה בתחום הזה, יכולים לרפאות את המחלה הזו וכו', ואל תזניחו את זה כרגע, הן אמת שאני מבין רגשות הדבר וכו', ואתם מתביישים וכו', קודם אף אחד לא צריך לדעת שהלכתם איתו אל רופא, והדבר השני אתם צריכים להסתכל מה שטוב להבן שלכם, לא מה שטוב לכם או להזולת, ולכן עצתי שתגשו אל רופא שנותן כדורים, כי היום יש תרופה לזה, רק תשתדלו לפעול אצלכם ללכת אל רופא, כי בדרך כלל הורים לא יכולים לפעול אצל עצמם מה הבן שלי יקח כדורים? הבן שלי ילך אל רופא וכו'? אבל אתם מוכרחים להציל אותו, וכמובן בזה אתם מצילים גם אתכם ואת כל הבית.

ולכן אל תהססו כרגע, אתם מוכרחים לקחת אותו רק אל רופא מומחה.

יעזור הקדוש ברוך הוא שיהיה לו רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד, ויכנס השמחה בתוך הבית שלכם, רק אל תתנפלו עליו ואל תעשו ביקורת עליו, והכל ילך בדרך חכמה כדי שלא ישבר יותר.

הוכפל הדבר אתם צריכים לפעול אצלכם יותר מה שאתם צריכים לפעול אצל הבן, כי בדרך כלל הורים לא רוצים להודות שיש בעיה וכו', וקשה להם להתמודד עם זה וכו', ולכן תפעלו אצלכם שהוא צריך לגשת אל רופא בדחיפות מאד.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup