ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קשה לי מאוד להחזיק מעמד במקום עבודה אחד
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קשה לי מאוד להחזיק מעמד במקום עבודה אחד

שאלה:

מאת גולן:
לכבוד מוהרא"ש. ראשית כל רפואה שלימה בתוך כל שאר חולי עמו ישראל. רציתי להתייעץ, בתקופה האחרונה עוברים עלי הרבה בלבולים וקשה לי להחליט בדברים מסוימים. בנוסף קשה לי להחזיק מעמד ולהתמיד בעבודות ואני לא מצליח להחזיק מעמד הרבה זמן באותה עבודה. יש לי קשיי ריכוז וקשה לי לקלוט דברים מסוימים מה שמקשה עלי בעבודתי. זה גורם לי ללחץ במהלך היום מכיוון שיש לי בוס על הראש. רציתי לדעת אם יש עצה לבעיה. תודה וכל טוב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ה סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גולן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

אתה צריך להבין שכל הצרות מה שעובר על אדם זה רק מחמת חסרון השמחה, ולכן לא בחינם שרביז"ל הזהירנו כל כך על שמחה, עד שאמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד, ולהתגבר להרחיק העצבות והמרה שחורה בכל כוחו, כי כל החולאות הבאים על האדם כולם באים רק מחמת קלקול השמחה. ולכן צריכים למסור את נפשו בשביל להיות תמיד בשמחה, וחכמינו הקדושים אמרו (תנחומא שמיני) לפי שאין השמחה ממתנת לאדם לא כל מי ששמח היום שמח למחר ולא כל מי שמיצר היום מיצר למחר לפי שאין השמחה ממתנת לאדם.

ולכן יעזור הקדוש ברוך הוא שתמיד יהיה השמחה מצויה אצלך, כי אין טוב מזה, ועל ידי שמחה מתרחב הלב ויכולים אחר כך לדבר אל הקדוש ברוך הוא, ולספר לפניו יתברך את כל אשר עם לבבו בתמימות ובפשיטות גמור, כי מה שאין האדם מתחזק לדבר אל הקדוש ברוך הוא, הוא מפני שנופל על לבו עצבות ומרירות ודכאון, אבל תיכף ומיד שמכריח את עצמו להיות בשמחה, אזי נפתח לבו לדבר אל הקדוש ברוך הוא, נמצא שזה העצה לכל אדם שנמצא במבוא סתום וכו', ושבור כחרס הנשבר מרוב הצרות שעוברים עליו וכו' וכו', ורק להכריח את עצמו בכל הכוחות להיות בשמחה, ולהרגיל את עצמו לדבר אל הקדוש ברוך הוא כאשר ידבר איש אל רעהו והבן אל אביו, כי שמחה והתבודדות זה יסוד היסודות בחסידות ברסלב, מצד אחד צריכים רק להיות בשמחה עם כל נקודה ונקודה טובה שיש בו, ועל זה צריכים למסור את נפשו ממש כפי פגעי ומקרה הזמן שעוברים על בני אדם, מאד מאד קשה להיות בשמחה, כי טבע של אדם שהוא נמשך תמיד אחר העצבות והעצלות.

ולכן צריכים למסור את נפשו להיות בשמחה, ומצד שני להרגיל את עצמו לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלו ולבקש כל מה שהוא צריך בגשמיות וברוחניות, ואז יזכה לישוב הדעת ולא יחיה תחת לחץ תמידי, ולא יפחד מאף אחד, ויהיה בן חורין אמיתי.

יעזור הקדוש ברוך הוא שתקבל את הדברים האלו בתמימות ובפשיטות, ואז תגאל מכל הצרות שעוברים עליך.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup