ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חלמתי כבר ארבע פעמים על מלאך המוות. מה זה אומר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חלמתי כבר ארבע פעמים על מלאך המוות. מה זה אומר?

שאלה:

מאת אדיזה:
כבר מספר ימים אני חולמת חלומות מוזרים מאוד. ראיתי בחלום שהייתי בחדר והיו שם הרבה אנשים מסביב ובא אליי מלאך המוות ומראה לי מישהו באצבעו ושואל אותי: "מה את אומרת על זה שאני ייקח את הנשמה שלו"? ולא החזרתי לו תשובה. נראה לי שבגלל שלא החזרתי לו תשובה אני חולמת את החלום הזה כבר ארבע פעמים ומתעוררת מתוך חלומי מפוחדת ומודאגת שיקרה לי או לבני משפחתי משהו לא טוב. מה עליי לעשות בנידון ומה זה אומר החלום הזה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ה סיון ה'תשע"ב

שלום רב אל אדיזה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הראשון כשיש חלומות מבוהלים וכו', צריכים לבדוק את המזוזות אם הם כשרות או לא, והדבר השני צריכים לזכור מה שאמרו חכמינו הקדושים (ברכות נה.) כשם שאי אפשר לבר בלא תבן, כך אי אפשר לחלום בלא דברים בטלים, ואמרו חכמינו הקדושים (שם) אין מראין לו לאדם אלא מהרהורי לבו.

ולכן יכול מאד להיות שאת חושבת מזה כל היום ומפחדת מהמוות וכו', וזה מה שאת חולמת.

ולכן תהי רגילה לפני שאת הולכת לישון לקרות קריאת שמע שעל המטה, שזה לוקח סך הכל כמו חמש דקות, וזה ישמור אותך מאד מכל רע, כמאמרם ז"ל (ברכות ה.) אמר רבי יצחק כל הקורא קריאת שמע על מטתו כאילו אוחז חרב של שתי פיות בידו שנאמר (תהלים קמ"ח) "רוממות אל בגרונם וחרב פיפיות בידם", ואמרו (שם) כל הקורא קריאת שמע על מטתו מזיקין בדילין הימנו, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות גאוה סימן י"ט) מבהילין את האדם בחלומות כדי להסיר ממנו גאווה שקועה, שהוא מכוסה ממנו שאינו מכיר בה; וכן אמר (שם אות חלום סימן ד') על ידי הדיבור רע על איזה צדיק מת, מראין לו חלומות מבוהלין, ולכן תשתדלי מאד לחזור בתשובה, ומהיום להקפיד על אמירת קריאת שמע שעל המטה, וכן שהמזוזות יהיה בדוקות, ואז לא יחסר לך שום דבר.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 3.
    • מאת: תדבקי אצלך אם את צנועה או לא
      החלום עצמו אומר משהו,לא סתם חלמת על החלום הזה מספר פעמים,יכול להיות אם החטאת את הבן אדם ספציפי הרי ידוע שאם את מחטיאה מישהו מישראל הרי את שורפת את נשמתו בכך שהוא מוציא שכבת זרע לבטלה וכך הוא יצתרך לבוא בגלגול חוזר לתקן את נשמתו,שחס וחלילה לא יהיה במדורי גהנם
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup