ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני לומד בישיבה חסידית והורי חילוניים. כיצד משפיעים עליהם שיחזרו בתשובה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני לומד בישיבה חסידית והורי חילוניים. כיצד משפיעים עליהם שיחזרו בתשובה?

שאלה:

מאת דניאל:
אני בחור בעל תשובה וחזרתי בתשובה בגיל שתים עשרה בערך. ומאז התקרבתי לדרך הבעל שם טוב הקדוש ואני נמנה על אחת החסידויות שאליה התקרבתי על רקע שורשי לאותה חסידות, וגם ההתחברות שלי אליה. הורי הם חילונים ואני נמצא בישיבה חסידית בבני ברק. הרבה פעמים יש לי קצר עם הורי בנוגע להלכות וכדומה. רציתי לשאול את מוהרא"ש איך אני אמור להתנהג איתם שכבר יחזרו בתשובה לעבודתו יתברך?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ה סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דניאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך מאד מאד לשמוח שזכית לחזור בתשובה שלימה, ותשמח מאד באיזה חסידות שאתה נמצא שם, ותשתדל לציית את הצדיק, והעיקר להיות ירא השם אמיתי, לירא ולפחוד ממנו יתברך, לידע שהוא יתברך נמצא ואין בלעדו נמצא, ותמיד יהיה לפני עיניך שהוא יתברך מסתכל עליך וכו', ועל ידי זה יפול עליך יראה לירא ולפחוד ממנו יתברך, שזה תכלית החסידות שאדם צריך תמיד לזכור שהקדוש ברוך הוא מלא כל הארץ כבודו, ולא להסיח דעת ממנו, ולכן תשמח מאד מאד שאתה התקרבת אל חסידות מסויימת, אבל תשתדל מאד לא להטעות את עצמך, כי איזהו חסיד המתחסד עם קונו.

ובענין כיבוד אב ואם וכו', דע לך שאפילו שההורים הם עדיין רחוקים מתורה ומצוות, עם כל זאת אתה מחוייב לכבד אותם, ולא לטרטר אותם למה לא מתנהגים על פי הלכה, כי מצוות כיבוד אב ואם, זה מהחמורה שבחמורות, ואמרו חכמינו הקדושים (תנא דבי אליהו רבה פרשה כ"ו) כל העולם כולו של הקדוש ברוך הוא, ואין הקדוש ברוך הוא מבקש מהאדם רק שיכבד אב ואם; ואמרו (פסיקתא רבתי) חמורה שבחמורות כבד את אביך ואת אמיך; ואמרו (קידושין ל:) שלשה שותפין הן באדם, הקדוש ברוך הוא, ואביו ואמו, בזמן שאדם מכבד את אביו ואת אמו, אמר הקדוש ברוך הוא מעלה אני עליהם כאילו דרתי ביניהם וכבדוני; רואים מזה אם מכבדים אבא ואמא בזה מכבדים את הקדוש ברוך הוא.

ולכן בן שחזר בתשובה וההורים עדיין לא, אסור להבן להעיר לההורים כלום מצד כיבוד אב ואם, אלא הוא יתחיל להתנהג יותר ויותר בדרך ארץ כלפיהם, ואז כשיראו איך שמאז שהבן חזר בתשובה הוא יותר מקפיד בכיבוד אב ואם, ועוזר להם, והוא בעל דרך ארץ גדול, זה יכריע גם אותם לחזור בתשובה, כי סוף כל סוף ההורים אוהבים אותך, ולפי דעתם מי שחזר בתשובה וכו' וכו'.

ולכן אשרי הבן או הבת שחזרו בתשובה שמכבדים ביתר שאת ביתר עוז את ההורים, ואת כל בני המשפחה, שזה מקדש את שמו יתברך, ויגרום שגם הם יחזרו בתשובה שלימה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup