ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כתוצאה מהסתת התקשורת זלזלתי בעבר בתלמידי חכמים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כתוצאה מהסתת התקשורת זלזלתי בעבר בתלמידי חכמים

שאלה:

מאת אור:
שלום כבוד מורי ורבי. רציתי לדבר על בעיה שאני נושא עמי. יש לי בעיה של לשון הרע על תלמידי חכמים. לא שיש בכלל דברים רעים להגיד עליהם, אלא שבתחילת דרכי האמנתי יותר מדי לתקשורת בשקריה הנבזיים ויצא שדיברתי על רבנים קדושים דברים רעים, נורא הצטערתי על זה. מאז אני מדקדק כחוט השערה על הדברים שאני אומר, אבל עם זאת מידת הליצנות שלי מביאה אותי להגיד בדיחות ודברים רעים על צדיקים ואני באמת לא רוצה להגיד, פשוט קשה לי לשלוט על הפה שלי. איך אפשר לצאת מזה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ה סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אור נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

מילא שנעשית נגוע בלשון הרע וליצנות על תלמידי חכמים וצדיקים אמיתיים וכו' וכו', זה מחלה שנכנסה ברוב בני אדם שנכשלים בעוון החמור של לשון הרע, כמאמרם ז"ל (בבא בתרא קסה.) הכל בלשון הרע, כי כולם נתפסו בחטא המגונה הזה וכו', ובפרט כל אלו שפגמו בברית ועוונות חמורים וכו' וכו', זה פשוט שידברו על תלמידי חכמים וצדיקים אמיתיים, כמו שכתוב (תהילים נ"ה כ"א) "שלח ידיו בשלומיו חילל בריתו" וכו'.

אבל בזה שאתה כותב שכל זה קיבלת מכלי התקשורת שמסיתים ומדיחים יומם ולילה, ולילה ויום, נגד כל הקדוש לעם ישראל, ועושים בדיחות על חשבון של החרדים לדבר השם, ומדברים כל דבר אסור נגד צדיקים ורבנים יראי השם וכו' וכו', על זה צריכים רק קצת ישוב הדעת וכבר יבין בשכל היבש וכו', מי הם בעלי התקשורת? ומי הם בעלי הקריינים? ומי הם הסופרים והלבלרים? שהם כותבים כל מיני לכלוך על הקדושה וכו', וכן יורקים מפיהם זוהמה וזבל נגד כל הקדוש לעם ישראל וכו', אם היית מתבונן טוב טוב מי הם, היית רואה ומתבונן שהם סתם חבורה של נואפים ככלבים, בלי שכל והשכלה, מושחתים, חייהם הפרטי מלאים זבל ולכלוך וכו' וכו'. אזי אני שואל אותך מכאלה מלוכלכים צריכים להתפעל?

אבל זו הגלות המרה שלנו שאלו הנואפים והמושחתים הגנבים וכו' וכו', הם דוברי הציבור וכו' וכו', ולצערינו הרב מאמינים להם, בשעה שהם בעצמם לכלוך וזבל אחד איך שהם חיים בחייהם הפרטיים וכו' וכו', בלי שום אנושות וכו'.

ולכן לדעתי אם יהיה לך את הישוב הדעת הזה, כבר לא יהיה לך נסיון הרע וכו', ששמעת עד עכשיו כל דבר אסור מפיהם עפרא לפומיהו, ותחזור בתשובה שלימה, ואז ישוב הקדוש ברוך הוא וירחם עליך, ותצא מהפח יקוש שנפלת אליו וכו' וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup