ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ברצוני להוציא לאור סידור משולב עם ליקוטי תפילות בתפילת העמידה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ברצוני להוציא לאור סידור משולב עם ליקוטי תפילות בתפילת העמידה

שאלה:

מאת חיים:
לפני השאלה ראשית כל, רפואה שלמה מהרה ואריכות ימים ושנים יוסיפו לכם אמן. רציתי לשאול לגבי סידור תפילה שברצוני להוציא לאור, שבתפילת עמידה בכל קטע של ברכה, למשל חונן הדעת, לפני חתימת הברכה לשים תפילה של רבי נתן שמדברת מאותו עניין, ברפאנו גם תפילה מליקוטי תפילות וכן על זה לכל תפילה להוסיף תפילה של רבי נתן. מה דעתו של הרב בעניין?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שלח כ"ה סיון ה'תשע"ב

שלום וברכה אל חיים נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל על רפואתי והחלמתי המהירה, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות שלך יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

בשום פנים ואופן אסור להוסיף בכל ברכה בשמונה עשרה ברכות מספרים אחרים, יכולים להוסיף בקשות מדעתו בהתבודדות, אבל לא להכניס קטעים מספרי תפלות ובקשות כגון "לקוטי תפלות", כי אסור לשנות ממטבע שטבעו חכמים וזה פשוט.

שלושת התפלות הקבועות שחרית מנחה ערבית בנויים על סודות ורזין דרזין סתרי נסתרות, כמובא בספרי הקדמונים ובפרט בספרי המקובלים, ובהכוונות של האריז"ל וגוריו, ובפרט מהרש"ש זי"ע, איך שכל מזמור וכל ברכה מתוקנת על שמות ויחודים, ולכן אסור להוסיף בהם שום תפלה או תחינה, כי התפלות תקנו אנשי כנסת הגדולה, ואסור לגעת בזה.

ורביז"ל חידש לנו חידוש נפלא מאד מאד, איך שאדם צריך להרגיל את עצמו לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלו, ולבקש ממנו יתברך כל מה שהוא צריך בגשמיות וברוחניות גם יחד, אבל על זה צריכים תמימות ופשיטות גמור מאד, להשליך את דעתו המבוהלת ומבולבלת וכו', ולהתנהג כמו אדם פשוט בלי שום שכל עצמי, ואז דייקא יתעלה בתכלית העליה, וישיג מדריגות גבוהות בעבודת השם יתברך, כמו שגילה לנו רביז"ל בפירוש (שיחות הר"ן סימן קנ"ד) שעיקר מה שהגיע למדריגתו הוא רק על ידי ענין פראסטיק (פשיטות) שהיה מדבר הרבה. ומשיח הרבה בינו לבין קונו, ואמר תהלים הרבה בפשיטות. ועל ידי זה דייקא הגיע למה שהגיע.

ואמר, אם הייתי יודע שהשם יתברך יעשה ממני מה שאני עתה, דהיינו חידוש כזה, הייתי עושה ביום אחד מה שעשיתי בשנה כולה (כלומר שהיה מזדרז כל כך בעבודתו עד שמה שהיה עושה ועובד השם יתברך בשנה כולה היה עושה ביום אחד), והיה מתגעגע מאד אחר מעלת העבודה של פראסטיק (פשיטות) באמת, ואמר איי איי פראסטיק. גם אמר שדיבר עם כמה צדיקים גדולים ואמרו גם כן שלא הגיעו למדריגתם כי אם על ידי ענין פראסטיק, שעסקו בעבודתם עבודת השם יתברך בפשיטות גמור בהתבודדות ושיחה בינו לבין קונו וכו'. ועל ידי זה דייקא הגיעו למה שהגיעו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup