ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם גם לאחר ביאת המשיח נבוא לאומן בראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם גם לאחר ביאת המשיח נבוא לאומן בראש השנה?

שאלה:

מאת מנחם:
לכבוד מוהרא"ש שליט"א. האם יתכן שלפני ביאת משיח, ישתנה הפירוש הפשוט בציווי רבנו לבוא אליו על ראש השנה לאומן? בהזדמנות זו, אודה לכבודו מאוד על ספריו ושיחותיו הנפלאים, שאין לי אפשרות להעריך את יוקרתם.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר קרח ב' דראש חודש תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מנחם נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן ש"ו) האש שלי תוקד עד שיבוא משיח, נמצא שעד שיבוא משיח, לא ישתנה שום דבר בשום פנים ואופן, ואף אחד לא יכול לשנות את זה, וכולם צריכים לנסוע אל רביז"ל על ראש השנה שהקפיד מאד מאד שכולנו נבוא על ראש השנה, ולא עוד אלא אמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

ולכן אין מה לחדש כלל, כי עד שיבוא משיח לא יהיה שום שינוי.

כשיבוא ויתגלה מלך המשיח בעולם, אז יהיה חדשות לגמרי וכו', שכל העולם כולו יבואו אל ציון רביז"ל על ראש השנה, וגם מלך המשיח בעצמו יבוא וכו', יראו עינינו וישמח לבנו ותגל נפשינו בישועתו יתברך.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup