ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם אמירת לקוטי תפילות נחשבת כמו התבודדות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם אמירת לקוטי תפילות נחשבת כמו התבודדות?

שאלה:

מאת חיים:
אני מרגיש שליבי נפתח באמירות ליקוטי תפילות, האם אמירת ליקוטי תפילות נחשבת כמו התבודדות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר חוקת ד' תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל חיים נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך להבין שהתבודדות זה דבר אחד, ואמירת לקוטי תפלות זה דבר שני, התבודדות זה שאדם צריך להרגיל את עצמו לדבר בשפת האם שלו בתמימות ובפשיטות גמור את כל מה שמעיק ומציק לו אל הקדוש ברוך הוא, בלי שום חכמות כלל, שזה עיקר השלימות, עם כל זאת אמירת לקוטי תפלות, זה דבר גדול מאד מאד, ובפרט כשזוכים ללמוד תורה אחת בלקוטי מוהר"ן, ולומר עליה התפלה מלקוטי תפלות, אין למעלה מזה, כי רביז"ל הפליג מאד במעלת לעשות מתורות תפלות, כמובא בדבריו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ה) ואמר שלעשות מתורות תפלות עולים מזה שעשועים כאלו למעלה שלא עלו שעשועים כאלו מימות עולם, כי על ידי תורות ותפלות, נעשה יחוד גדול מאד בשמים, כמובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ב') התפלה מחיית את התורה והתורה מחיית את התפלה.

מוהרנ"ת ז"ל אמר שהתפלות שלו בספר "לקוטי תפלות" באים משער נ', והם מלא רוח הקודש, והרבה אנשים יושבים כבר בגן עדן בזכות התפלות שלו, ולכן אשרי מי שרגיל לומר בכל יום "לקוטי תפלות".

אתה צריך לדעת ש"לקוטי תפלות" והתבודדות הם שני דברים נפרדים, ומה טוב ומה נעים מי שיכול לקיים את שניהם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup