ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כדאי לנסוע שוב לאומן, או להעביר את הכרטיס לחבר שלא היה אף פעם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כדאי לנסוע שוב לאומן, או להעביר את הכרטיס לחבר שלא היה אף פעם?

שאלה:

מאת גיא:
לכבוד הצדיק מוהרא"ש, יש לי שאלה בקשר לאומן. אם מישהו היה כבר באומן בראש השנה כמה פעמים, ועכשיו יש לו כסף רק עבור כרטיס אחד, האם עדיף שיקנה כרטיס טיסה למישהו שאף פעם לא היה באומן כדי לזכות אותו בתיקון נצחי, או שעדיף שהוא יטוס עוד הפעם ובעקבות כך חברו לא יטוס?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר חוקת ה' תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גיא נ"י 

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל הזהירנו מאד מאד שכל אחד יבוא אליו לראש השנה איש בל יעדר, יהיה מי שיהיה, ואמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש. ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

ואמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי.

ולכן לא שייך שאחד יגיד הייתי כבר כמה פעמים בראש השנה באומן, ועכשיו אני יתן את הכסף לאחר שיסע, אין דבר כזה.

אנחנו מוצאים מה שאמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא ס"ב.) שנים שהיו מהלכין בדרך וביד אחד מהן קיתון של מים אם שותין שניהם מתים ואם שותה אחד מהן מגיע לישוב דרש בן פטורא מוטב שישתו שניהם וימותו ואל יראה אחד מהם במיתתו של חבירו עד שבא רבי עקיבא ולימד "וחי אחיך עמך" חייך קודמים לחיי חבירך.

רואים מזה שכל אחד צריך לדאוג עבור עצמו, שיהיה לו חלק כל שנה בראש השנה לבוא אל ציון רביז"ל, ולא שייך שאחד ימסור את הכרטיס שלו להשני, ולכן אין שום שאלה שכל אחד צריך לדאוג רק על עצמו, ולהביא את עצמו אל ציון רביז"ל על ראש השנה, ואין בזה אפילו ספק ספיקא.

הקדוש ברוך הוא יכניס רוח טהרה בעולם שכל עם ישראל יצטרפו אל הנסיעה הקדושה לראש השנה באומן.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup