ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כבר שש שנים אני טס לציון רבנו, אבל לא מרגיש שם שום התעוררות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כבר שש שנים אני טס לציון רבנו, אבל לא מרגיש שם שום התעוררות

שאלה:

מאת דוד:
כבר שש שנים שאני טס לציון רבנו, ואני לא מרגיש שום דבר, אלא אדרבא רק רצון לחזור לארץ. גם כשאני נמצא בציון אין לי התעוררות בכלל ואני לא מגיע לבכייה. רציתי לשאול אם זה דבר נורמלי?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר בלק י"ב תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דוד נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה לא יכול לתאר ולשער את מעלת האדם הזוכה להיות אצל רביז"ל בראש השנה באומן, כי בפירוש גילה לנו רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש. ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

כשאדם נכנס לבית חולים ומקבל טיפול רפואי על מחלה נדירה שיש בו (לא עלינו), והרופא מטפל בו, לא בכל פעם הוא רואה שינוי וכו', אבל הרופא טיפל בו בנאמנות ושרף חלק גדול מהמחלה שהייתה בו וכו', וכן בכל פעם כשבא הוא מקבל טיפול רפואי וכו', והוא אפילו לא מרגיש מה עשה לו הרופא, וזה מעשים בכל יום טיפול רפואי בגשמיות וכו', על אחת כמה וכמה באין ערך כלל נשמות פגומות וכו', שהיו כבר בזה העולם כמה וכמה גלגולים ולא באו אל תיקונם, וכן יש נשמות שגם רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ו) שיכולין אז אנשים לקבל תיקונים מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן בראש השנה יכולין אפילו הם לקבל תיקון. אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה גם הם יכולים לקבל תיקונים. כי אמר שהוא עושה בראש השנה עניינים ותיקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות.

רואים מזה שיש נשמות שהם כל כך פגומות שרביז"ל בעצמו לא יכול לתקן אותם אלא בראש השנה.

ולכן זה דבר גדול להיות אצל רביז"ל בראש השנה, ומי אומר שצריכים להרגיש? הוא כבר עוסק בתיקון הנשמה הזו, ולכן אשרי הנשמה שבאה בכל שנה אל רביז"ל על ראש השנה לקבל את תיקונה, ובוודאי סוף כל סוף אחר הרע יבוא הטוב שיפתח לך הלב והמוח ותזכה להרגיש את אמתת מציאותו יתברך איך שמלא כל הארץ כבודו, ואיהו ממלא כל עלמין וסובב כל עלמין ובתוך כל עלמין, ולהכירו יתברך מפרטי הבריאה, ותוכל לדבר אליו יתברך בתמימות ובפשיטות כאשר ידבר איש אל רעהו, כי תרגיש את אמתת מציאותו יתברך עליך, ולכן אשריך ואשרי חלקך שכבר היית שש פעמים בראש השנה אצל רביז"ל, וכך תזכה להיות כל ימי חייך לאורך ימים ושנים טובות.

הקדוש ברוך הוא זיכני להיות כבר בהקיבוץ הקדוש שלנו בראש השנה זה חמישים ושמונה שנים, ואני מתפלל כל יום להקדוש ברוך הוא שיזכני לחיות ולהיות עוד ראש השנה אצל רביז"ל באומן, ואזכה עם כלל ישראל לקבל את השנה החדשה תשע"ג אצל רביז"ל בעיר אומן, ואני מצפה ומקווה ומשתוקק כל יום וכל שעה לזכות להגיע לזה וכו'.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup