ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם גם מי שישן כל ראש השנה באומן, קיבל את התיקון מרבנו ז"ל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם גם מי שישן כל ראש השנה באומן, קיבל את התיקון מרבנו ז"ל?

שאלה:

מאת רפאל:
שלום לצדיק. מישהו אמר לי ששמע מכבודו משהו אבל אינני יודע אם הוא נכון. האם אמרתם פעם, שאם מישהו הגיע לאומן והיה עצלן, וכל ראש השנה ישן במיטה, אך אמר תיקון הכללי ונתן צדקה בערב החג בציון, זכה לכל התיקונים שמקבלים אלו שבאו אל הצדיק בראש השנה? תודה לצדיק ורפואה שלמה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בלק ט"ו תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל רפאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני צריך להקדים הקדמה קצרה שכבר חזרתי על זה פעמים אין מספר, והוא "אף פעם לא לקבל איזה אימרה בשם מוהרא"ש", יש אנשים שממציאים שיחות וסיפורים והכל "בשם מוהרא"ש", וצריכים מאד מאד לשמור על דברים כאלו.

תהלה לאל עכשיו מדפיסים כבר את כרך ק' של שו"ת "אשר בנחל", והם למעלה מעשרים וארבע אלף מכתבים, וזה מגיע עדיין עד לשנת תשנ"ה, כל מה שיש לי להגיד כבר כתבתי בהמכתבים, ולכן צריכים מאד מאד לשמור לא לקבל שום דברים "בשם מוהרא"ש", ובפרט כשזה נוגע נגד ההלכה וכו', או שיחות והנהגות מוזרות וכו', הכל מצוץ מהאצבע.

תאר לעצמך שאדם נמצא בארמון המלך, והארמון מלא עם מטבעות של זהב, ואומרים לאדם כל זמן שאתה נמצא בתוך הארמון, כמה שתספור עבורך זה שלך בחינם, אזי אני שואל אותך אדם כזה ילך לישון ליומיים ויגיד שהוא עצלן וכו', אין לו עצבים וכו', הוא בדכאון וכו', הלא לשוטה גדול יהיה וכו', נותנים לך הזדמנות לספור מטבעות של זהב והכל שלך, לדעתי אדם נורמלי היה ער במשך כל היומיים והיה ממלא שקים מלאים, והיה זריז מאד, לא היה אוכל ולא ישן, היתכן שיש לו הזדמנות פז להיות עשיר וכו', כך ויותר מזה באין ערך כלל, כשאדם נמצא בראש השנה באומן, חבל על כל רגע ודקה שאדם לא נמצא סמוך ונראה אצל ציון רביז"ל, ומבקש כל מה שהוא צריך, כי אז בראש השנה כותבים את הכל לאדם מה יהיה איתו על כל השנה, מי יחיה מי ימות, מי יעני מי יעשר וכו', אזי איך יכולים לבלות את הזמן היקר שמה בשינה?

יעזור הקדוש ברוך הוא שנזכה כולנו להיות אצל ציון רביז"ל בראש השנה תשע"ג, ולפעול שמה כל מה שאנחנו צריכים עבורנו ועבור כל עם ישראל.
המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup