ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הכרתי בחורה שמוכנה להתחתן איתי רק אם תמליצו עלי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הכרתי בחורה שמוכנה להתחתן איתי רק אם תמליצו עלי

שאלה:

מאת משה:
שלום לצדיק. הייתי אצלכם כבר כמה פעמים ואתם בוודאי מכירים אותי, אבקש מכבודו עזרה, צריכה לבוא אליכם בניו-יורק בחורה בשם..., אני מבקש מהצדיק שימליץ עלי, כי אנחנו בקשר כבר כמה חודשים והיא אומרת שהיא לא תעשה שום צעד בלי שאתם תגידו. תרחמו עלי, אני יתום מאב, הגעתי כבר לגיל עשרים וחמש ואני עדיין רווק, תעשו עמי חסד ותמליצו טוב בעדי, תזכו למצוות.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בלק ט"ו תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הנה חכמינו הקדושים אמרו (עדיות פרק ה') שהבן של עקביא בן מהללאל ביקש אותו לפני שאביו נסתלק, ואמר לו אבא פקוד עלי לחבריך, אמר לו, איני מפקיד. אמר לו, שמא עולה מצאת בי? אמר לו לאו מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך, הכל תלוי באדם, איך שהוא מתנהג כך יקבל חזרה, אם אדם מתנהג בדרך ארץ גדול וכו', ויש לו מדות טובות וכו', שמו הטוב הולך לפניו, מעשיו מקרבים אותו, ומוצא חן בעיני כל, ולהיפך אם הוא לא מתנהג בדרך ארץ גדול וכו', ואין לו מדות טובות וכו', אזי קורה לו בדיוק ההיפך.

ולכן הבחירה בידך, איך שאתה תתנהג כך תקבל וכו', ואל יקל בעיניך דברים אלו, כי זה עיקר גדול מאד, סוף כל סוף אתה צריך להתחתן, ואתה צריך לחיות עמה וכו', ולכן אתה צריך לקבל על עצמך מדות טובות, ולהתנהג בדרך ארץ, ולא להיות קמצן, ומכל שכן לא להכנס בעצבים, רק להתנהג בסבלנות גדולה, ואז ממילא לא אצטרך להמליץ בעדך, כי שמך הטוב ילך לפניך.

בדרך כלל לפני שמתחתנים הבחור והבחורה, יוצאים למסעדה וכו', מה הטעם? כי אז בעת האוכל יכולים להכיר את כל האדם, קודם כל אם הוא לא קמצן וכו', וכמו שמזמין לעצמו אוכל יזמין גם להבחורה אוכל על חשבונו, ולא יקמץ ממנה כלום, ואחר כך רואים איך שהוא אוכל, כי בעת האכילה אז מכירים את כל האדם, אם הוא זולל וסובא וכו', או הוא בעל דרך ארץ ונימוסי וכו', ולכן הכל תלוי בהבחור בעצמו איך שהוא מתנהג, מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתתנהג בדרך ארץ, ולא תהיה קמצן, ותהיה תמיד בשמחה, ואז תראה, אם זה הזיווג משורש נשמתך, תמשכו אחד להשני כמו מגנט וכו'.המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup