ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי אמורה ללדת בדיוק בראש השנה, האם לנסוע לאומן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי אמורה ללדת בדיוק בראש השנה, האם לנסוע לאומן?

שאלה:

מאת רפאל:
שלום כבוד הרב. השאלה שלי היא בנוגע לנסיעה לאומן בראש השנה. אשתי בהריון וזה ההריון הראשון שלנו. היא אמורה ללדת בדיוק בתקופת ראש השנה. הייתי באומן כבר פעמיים ואני לא יודע מה לעשות, האם לנסוע לאומן או לא לנסוע? אם היא תלד, אני  לא יהיה בלידה שלה? אני ממש מבולבל אם תוכל לייעץ לי אשמח! אני אוהב אותך!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בלק ט"ו תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל רפאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

השאלה הזו שואלים אותי אברכים כל שנה, ואני ממליץ שאם האשה צריכה ללדת בדיוק אז, שישאר בבית עם אשתו, כי אין לך עוד דבר נחוץ מזה, כי בעת לידה האשה צריכה את בעלה על ידה, לתת לה תמיכה נפשית וכו', וזה בכלל פיקוח נפש, אבל אתה יכול להתפלל להקדוש ברוך הוא שתלד קצת קודם, ואז תוכל לנסוע אל הקיבוץ, ובוודאי אשתך תעזור לך לנסוע, כי היא תראה שאתה מוסר את נפשך עבורה, ובאמת זה מהיושר, ובפרט כשצריכים לעשות ברית, אין זה חכמה לעזוב את האשה והתינוק ולעשות שליח וכו', כי אונס רחמנא פטריה.

יעזור הקדוש ברוך הוא שיהיה השלום בתוך הבית, ותרגיע את אשתך שאם לא תלד אתה תשאר איתה, אבל אם תלד בסימן טוב ובמזל טוב קודם, ויתאפשר לך לנסוע שלא תמנע ממך, כי להיות אצל רביז"ל על ראש השנה זה עולה על הכל, כמו שאמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי.

עם כל זאת צריכים גם שכל, כשהאשה צריכה ללדת זה ענין של פיקוח נפש, וצריכים להשאר עם האשה, וכן אם צריכים לעשות ברית וכו', אסור לעשות שגעון ולעזוב את האשה עם התינוק ולעשות שליח וכו', כי מריבוי אור בא אחר כך שבירת הכלים וכו', ומתרחקים לגמרי, וצריכים לזכור טוב מה שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן מ"ד) 'אין הקדוש ברוך הוא בא בטרוניא עם בריותיו' (עבודה זרה ג.), ולא ניתנה תורה למלאכי השרת' (קידושין נ"ד). ועל אלו המדקדקים ומחמירים בחומרות יתרות, עליהם נאמר (ויקרא י"ח) "וחי בהם", 'ולא שימות בהם' (יומא פ"ה:) כי אין להם שום חיות כלל, ותמיד הם במרה שחורה, מחמת שנדמה להם שאינם יוצאים ידי חובתם בהמצוות שעושין, ואין להם שום חיות משום מצוה מחמת הדקדוקים והמרה שחורות שלהם וכו', עיין שם.

וזה סובב גם על ענין ראש השנה, הרגע שבא ענין של פיקוח נפש שדוחה את השבת, אזי לא נוסעים, ולא צריכים להיות בשביל זה בעצבות ובמרירות ובמרה שחורה בשום פנים ואופן.

מה יש לך לדאוג, יכול מאד להיות שאשתך תלד עוד לפני ראש השנה, ותוכל להיות בהקיבוץ הקדוש שלנו בראש השנה באומן.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח. 


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup