ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הכרתי מישהי ואני רוצה להקים בית, אך אין לי פרנסה מסודרת
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הכרתי מישהי ואני רוצה להקים בית, אך אין לי פרנסה מסודרת

שאלה:

מאת גולן:
למוהרא"ש שלום. הכרתי מישהי ואני רוצה להקים בית, אך הבעיה היא שקשה לי לעבוד בגלל שיש לי קשיי ריכוז, ואני לא יודע איך להביא פרנסה. כנראה שאני מסוגל לעבוד רק בעבודות שנחשבות 'בזויות' כמו ניקיון וחלוקת פליירים. אני לא יכול להיות קופאי כי אני לא מסוגל לעבוד עם קופה, וגם לא מזכיר כי אין לי ידע בתוכנות מחשב. אני מתחיל ללמוד בקרוב טבחות, אך אני אסיים את הקורס בעוד שמונה חודשים. מה הצדיק מציע לי לעשות בינתיים? מצד אחד אני רוצה להקים בית ומצד שני אין לי עדיין פרנסה מסודרת, אני מבולבל ואשמח לעצה. בברכת רפואה שלימה וכל טוב.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בלק ט"ו תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גולן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אל תדאג אתה צריך להתחתן תיכף ומיד, ולהיות רק בשמחה, ולקחת איזה עבודה שרק יציעו לך וכו', אין דבר כזה "עבודה בזויה", וכך אמרו חכמינו הקדושים (פסחים קי"ג.) פשוט נבילתא בשוקא ושקיל אגרא ולא תימא כהנא אנא וגברא רבא אנא וסניא בי מלתא; [תפשוט את העור של נבילה בשוק (שזה בוודאי מוציא ריח רע) ותיקח משכורת על זה, ואל תגיד שאני כהן או אדם גדול ושנאוי לי לקחת את העבודה הזו].

ולכן כל עבודה שרק מציעים לך, תיקח ותהיה בשמחה עצומה, כמו שרביז"ל סיפר לנו מהסיפור של הבעל בטחון, שכל יום היה לו עבודה אחרת, פעם הוא ניקה רפת וכו', פעם הוא תיקן גדר וכו', כל יום לקח עבודה מה שהציעו לו, ולא אמר שלא מתאים לו, אם תלך בצורה כזו אזי תמיד יהיה לך פרנסה, אבל העיקר שתהיה שמח וכמובן שאי אפשר להגיע לשמחה אלא כשמתחתנים, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (יבמות סב:) אמר רבי תנחום אמר רבי חנילאי כל אדם שאין לו אשה שרוי בלא שמחה בלא ברכה בלא טובה, בלא שמחה דכתיב (דברים י"ד כ"ו) "ושמחת אתה וביתך" בלא ברכה דכתיב (יחזקאל מ"ד ל') "להניח ברכה אל ביתך", בלא טובה דכתיב (בראשית ב' י"ח) "לא טוב היות האדם לבדו" במערבא אמרי בלא תורה בלא חומה בלא תורה דכתיב (איות ו' י"ג) "האם אין עזרתי בי ותושיה נדחה ממני", בלא חומה דכתיב (ירמיה ל"א כ"א) "נקבה תסובב גבר" רבא בר עולא אמר בלא שלום דכתיב (איוב ה' כ"ד) "וידעת כי שלום אהלך ופקדת נוך ולא תחטא".

אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שתכניס את הדיבורים האלו בתוך לבך, ותיכף ומיד תראה להתחתן, כי אצל רביז"ל זה היה עיקר גדול מאד.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup