ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קשה לי מאוד שבעלי נוסע לאומן כל שנה, אולי אפשר שהשנה ישאר בבית?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קשה לי מאוד שבעלי נוסע לאומן כל שנה, אולי אפשר שהשנה ישאר בבית?

שאלה:

מאת אליהו וכרמית:
לכבוד הצדיק מיבנאל. כל שנה בעלי נוסע לאומן וזה כל כך קשה לי, אני צריכה להישאר עם הילדים לבד, ולמצוא סידור, וזה לא קל. היה נחמד שנסע פעם פעמיים, אבל כל שנה? אני לא מסוגלת. אולי תכתבו לו שהשנה לא יסע? בעלי יסכים לקבל כל מה שתאמרו לו. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר בלק ט"ז תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אליהו וכרמית שיחיו נצח

לנכון קבלתי את מכתבכם.

עליכם לדעת שבפירוש גילה לנו רביז"ל שעל ראש השנה אפילו אם הרב אומר לא לנסוע, אסור לציית אותו, כי אתם צריכים להבין כל הענין של ראש השנה זה פלא גדול מאד, אז הוא יום הדין שדנים את האדם מה יהיה איתו כל השנה, אם יהיה עני אם יהיה עשיר, אם ימות אם יחיה, אם יחלה ואם יבריא וכו', כותבים את התקציב על כל השנה, ואף אחד לא יודע מה נגזר עליו וכו', כשאדם יודע שנגזר עליו מיתה רחמנא ליצלן, אז הוא לוקח את העורך דין הכי גדול, ומשלם לו את כל הכסף שבעולם, העיקר שיציל אותו מגזירת מיתה וכו'.

ולכן מאחר שרביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי; וכן אמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש. ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

ולכן איך אני יכול לכתוב להבעל שלא יסע על ראש השנה אל רביז"ל שהוא העורך דין הכי גדול בעולם, והוא הבטיח הבטחות כאלו שמי שיהיה אצלו בראש השנה הוא ימתיק ממנו כל הדינים ויצא זכאי בדין וכו' וכו', ומי יודע מה נגזר עליכם או על הבעל או על האשה או על הילדים וכו', ועל ידי הנסיעה שנוסעים אל רביז"ל בראש השנה באומן, מונעים מעצמם את כל הצרות והסיבוכים האלו וכו', ולכן איך אני יכול להתערב בזה?

תאמינו לי שגם לי מאד קשה לנסוע, עם כל זאת אני כבר מתפלל יחד עם חסידי ברסלב בראש השנה חמישים ושלוש שנים, ומאז שנפתח הגבול אני לא מחסיר שנה אחת, ואף שזה קשה לי מאד מאד וכו' וכו', ואני בטוח במליון אחוז בזה שנשארתי בחיים זה היה רק בזכות שהייתי בראש השנה אצל רביז"ל, כי גדולי הרופאים המומחים אמרו לי פתוח שאחר התקפת לב כל כך קשה שהיה לי, לא נשארים בחיים וכו', ומכל שכן שהיה אחר זה עוד שלוש התקפות לב וכו', שזה פלא על גבי פלא איך נשארים בחיים, ואצלי פשוט שנשארתי בחיים רק בזכות שהייתי אצל רביז"ל על ראש השנה, ואני כבר מבקש ומתפלל ומתחנן להקדוש ברוך הוא שיזכני להיות עוד ראש השנה אחד באומן, וכל זמן שאני חי שאזכה להיות אצל רביז"ל על ראש השנה.

ולכן אני מאד מבקש אותך שאל תהיי מונעת מבעלך מלנסוע לסך הכל כמה ימים, ואני בטוח שהוא יביא לך חזרה סל מלא ברכות וישועות ורפואות וכו' וכו', ומי יתן שיוכל להביא עוד נשמות קדושות אל רביז"ל על ראש השנה, שכל קירוב הגאולה תלוי בזה, וכמו שאמר מוהרנ"ת ז"ל שכל אחד שבא על ראש השנה באומן, יש לו חלק בהגאולה הקרובה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדכם תמיד שיהיה לכם הצלחה מרובה ובכל אשר תפנו תשכילו ותצליחו.


המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup