ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קודם שהתקרבתי לברסלב הייתי בחב"ד, האם להמשיך בלימוד התניא?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קודם שהתקרבתי לברסלב הייתי בחב"ד, האם להמשיך בלימוד התניא?

שאלה:

מאת משה:
שלום לכבוד הצדיק מוהרא"ש שליט"א. קודם שהתקרבתי אל ברסלב הייתי בחב"ד ולמדתי הרבה תניא. האם להמשיך בלימוד הזה או להפסיק? האם זה מסתדר ללמוד את ספרי ברסלב וספרי חב"ד ביחד?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר פנחס י"ח תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה שואל שאלה טיפשית, איך יעלה בדעתך להפסיק ללמוד ספר קדוש ונורא כמו ספר התניא קדישא, אשר ידוע מה שאמר הצדיק הקדוש רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זי"ע להבעל התניא זי"ע מחותן, אני מאד מתפלא איך לקחתם את הקדוש ברוך הוא שכל כך גדול והכנסתם אותו בספר כל כך קטן?

איזה יהודי לא לומד תניא? ואיך יכולים אפילו לשאול שאלה כזו? הלא ידוע שרביז"ל הפליג במעלת ספרי תלמידי הבעל שם טוב הקדוש זי"ע, וכן אמר (שיחות הר"ן סימן כ"ח) ראוי לאדם שיעבור וילך בזה העולם בכל הספרים הקדושים וללמוד כולם כדי שיהיה בכל מקום, כמו שנמצא השרים הגדולים שהולכים ועוברים במדינות, ומוציאים הוצאות רבות על זה כדי שיוכל אחר כן להתפאר ולומר שהיה במדינות, כמו שדרך השרים להתפאר ולומר הייתי בוורשא וכיוצא בזה. כמו כן ראוי שיהיה האדם בעולם הזה בכל מקומות הקדושים של התורה, כדי שיוכל להתפאר בעולם הבא שהיה בכל מקום דהיינו בכל הספרים הקדושים, ולעתיד בעולם הבא מזכירין אותו כל מה שלמד בעולם הזה.

ולכן אני מאד מתפלא עליך, בדיוק על ספר זה אתה שואל אם להמשיך ללמוד? תהלה לאל לי יש כמה ספרי תניא, אחד בסטנדר התפלה שלי, ואחד בהספריה שלי, ואחד במטבח, ואחד סמוך למיטתי, ואיך תשאל שאלה טיפשית כזו, מלבד אשר יש אצלי כל ספרי חב"ד מכל השבע אדמורי"ם לדורותיהם, הבעל התניא, האדמו"ר האמצעי, הצמח צדק, המהר"ש, והרש"ב, והריי"ץ, והרבי של היום, אשר מאירים את נפש ההוגה בהם, ומקרבים ומחממים את הלב לעבודתו יתברך שמו, ואיך תשאל שאלה טיפשית כזו? וידוע איך שרביז"ל הפליג מאד מאד במעלת הבעל התניא זי"ע, וקראו 'שר האלף' ועוד הרבה שבחים אמר עליו.

הקדוש ברוך הוא יתן לך דעת ושכל שתתחיל להתמיד בכל ספרי חסידות, וזה יאיר את מוחך ודעתך לצאת מהקטנות שלך וכו'.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup