ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנחנו רוצים לגור ביבנאל, אך איננו מוצאים שם דירה להשכרה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנחנו רוצים לגור ביבנאל, אך איננו מוצאים שם דירה להשכרה

שאלה:

מאת מרדכי והילה:
שלום לכבוד הצדיק מיבנאל. אנחנו מאד רוצים לגור ביבנאל ולהצטרף לקהילתכם, אך כבר תקופה שאנחנו מחפשים דירה להשכרה שם ולא מוצאים. בנוסף אלינו יש עוד כמה משפחות חברים שלנו שגם רוצים לגור שם אך לא מוצאים דירה. מה אפשר לעשות?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר פנחס י"ח תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מרדכי והילה שיחיו נצח

לנכון קבלתי את מכתבכם.

ידוע שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ו) אשר הרצון הוא דבר גדול מאד, ואם יש לאדם רצונות חזקים ובפרט שמוציא את הרצונות שלו מהפה, על ידי זה לבסוף הוא מוציא מן הכוח אל הפועל, כי העיקר הוא הרצון וכו', ומובא (זוהר תרומה קס"ב:) כל מילין דעלמא לא תליין אלא ברעותא, היינו אין לך דבר העומד לפני הרצון, וכפי גודל המניעות, כן גודל החשק.

ורואים שכל אחד מאנשי שלומינו שנכנס לגור ביבנאל, היה לו מניעות כמו חומת ברזל, אבל עם רצון חזק עברו את הכל, וכמובן שצריכים גם לרצונות תפלה, וכמו שאמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ל"א) שצריכים להוציא את הרצונות מהפה ולהתפלל להקדוש ברוך הוא, והתפלות האלו אורגין עולמות חדשים, העיקר לא להפסיק לרצות, והקדוש ברוך הוא יצליח את דרככם, ויהיה לכם בית דירה משלכם.

אסור להכנס בשום לחץ, כי תהלה לאל מתחילים לבנות שכונות חדשות, עכשיו אמור להבנות שכונת צרפתים, וכמובן שהכל בונים רק בשביל אנשי שלומינו, ועכשיו מתכננים שכונה חדשה שיקרא שכונת יוונים, כי היו שמה כמה גורמים להביא את היהודים מיוון וכו', אבל גם זה בונים רק לאנשי שלומינו, כי כל בית דירה שרק יבנו פה ביבנאל, בהכל נכנסים אנשי שלומינו וכו', זה לא יועיל לאף אחד שום דבר, כי תהלה לאל הולך ונבנה פה "עיר ברסלב" במלוא מובן המילה, קהילה קדושה שמונה כבר למעלה מארבע מאות משפחות, ויש לנו מוסדות, תלמוד תורה לבנים ובית ספר לבנות, ושמונה גנים לבנים ולבנות, וכן פעוטונים, שביחד הם כבר קרוב לאלף ילדים, ועל כולם יש לנו מקוה נשים מפואר שנבנה במסירות נפש הכי גדולה, כמו ברוסיה לפני שבעים שנה (כי זה שצריך להיות ממונה על הדת, מסר בכל מיני מסירות וכו', והוצרכנו לבנות את זה בהסתר וכו', מי היה מאמין דבר כזה?).

ולכן המקוה הזה מסוגל לפקידת עקרות, כי דבר שנבנה במסירות נפש, מביא נסים נגלים ופתוחים למעלה מדרך הטבע, וכן יש מקוה ענקי לגברים, ועל כולם יש לנו מנינים אחר מנינים מותיקין עד חצות לילה, מי היה מאמין שבאיזה מקום נידח כמו יבנאל שאף אחד לא ידע שזה על המפה, היום ימצא מניינים אחר מניינים הן שחרית הן מנחה הן ערבית כמו בירושלים ובבני ברק וכו', זה לא יאומן כי יסופר, צריכים לבוא ולראות את זה במוחש וכו', וכן יש לנו "בית הוראה" מטעם הקהילה, ובו יש גאב"ד ושלוש מורי צדק תלמידי חכמים מופלגים, וכן יש לנו שני כוללים, כולל אחד להוראה שלומדים למעלה מחמישים אברכים, וכולל לבעלי בתים שלומדים שמה בהתנדבות למעלה ממאה אברכים, מי היה מאמין שבמקום כזה יצמח תורה ותפלה צדקה וגמילות חסד וקדושה כזו במקום שהעבירו על הדת?

ועל כולם גודל החסד שיש פה בין אנשי שלומינו בקהילתינו הקדושה, אין בשום מקום בעולם, יש לנו בית התבשיל - אהל אברהם שפתוח לכל דכפין, מותיקין עד הלילה לגברים ולנשים ולילדים, לא יאומן כי יסופר את החסד שנעשה בקהילתינו, וכן גמ"ח ועזר ליולדות, וכן יש שש שיעורים במשך היום שלומדים בקהילתינו את דף היומי, מי היה חולם דבר כזה שבאיזה מקום נידח בגליל התחתון, יהיה דבר כזה שש שיעורים בדף היומי במשך היום וכו', זה דבר שאף אחד לא רוצה להאמין עד שהוא לא יראה את זה במו עיניו וכו'.

והעולה על הכל את גודל האהבה והאחדות שיש בין משפחות של אנשי שלומינו שהכנסתי בהם, זה לא יאומן כי יסופר, כמו שאמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן רצ"ב) העולם ראוי שיתמהו עצמן על אהבה שבינינו; ואנשי שלומינו תמיד היו אומרים שהדיבור הזה עדיין לא נתקיים, אבל אני יכול להתפאר שאצלנו בקהילתינו זה כן התקיים במלוא מובן המילה, כי מי שלא שייך אל רביז"ל, הוא לא מחזיק פה מעמד והוא בורח מרוב החסד והאהבה שיש בין אחד להשני.

וכן פתחנו חנות יודאיקה "ברסלב סנטר", שנמכר שמה כל מה שיהודי צריך בנקודה אחת, ציצית, תפלין, מזוזות, טליתות, כיפות, אתרוגים, לולבים, סוכות, וכו' וכו', ומזכים את הרבים בכל הישובים שסביב יבנאל, שמסתכם למעלה מארבעים ישובים שבאים יהודים לקנות תשמישי קדושה, אשרי עין ראתה זאת.

ולכן אין לכם לדאוג כלום, בונים עכשיו דירות בשפע וכולם יוכלו להכנס שם, רק צריכים הרבה תפלות, כי זה מה שרביז"ל לימד אותנו, שעל כל דבר צריכים להתפלל, וכן גילה לנו שעל כל דבר טוב יש מניעות עצומות, וכפי גודל החשק והכיסופים, כך מזמינים לו מניעות שמונעים את האדם וכו', ועל ידי זה נעשה התגברות החשק מאד וכו', עד שזוכים להוציא מכח אל הפועל וכו', וכמעט כל משפחה מאנשי שלומינו נכנסה פה ביבנאל במסירות נפש הכי גדולה, כי כנראה שיש פה טמון וגנוז קדושה כזו שאין לתאר ואין לשער כלל, כפי גודל המניעות והעיכובים שיש זה לעומת זה, כי כנגד כל קדושה כאן זה לעומת זה טומאה גדולה וכו', כנגד משה קם בלעם וכו', ודבר זה נעשה בכל דור ודור, אשרי מי שמתגבר על הרצונות והכיסופים שלו, והעולה על הכל שמוציא את זה בתוך תפלותיו, ועל ידי זה ישבור את כל המניעות, ויזכה לכל טוב אמיתי ונצחי.
המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: שלום רב,
      אנו בחברת רימקס-חברה לתיוך בנדל"ן עוסקים בהשכרה ובמכירת נכסים ביבנאל והסביבה.
      נשמח לפנייתכם. תודה עינת זר-אביב 0502539921
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup