ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה דעתו של הצדיק בנוגע לכדורי ריטאלין לילדים היפראקטיביים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה דעתו של הצדיק בנוגע לכדורי ריטאלין לילדים היפראקטיביים?

שאלה:

מאת דן:
לכבוד הצדיק. אני במקצועי מאבחן דידקטי ומתעסק בחינוך מיוחד. רציתי לדעת מה דעתו של הצדיק בנוגע לריטאלין עבור ילדים היפראקטיביים. ראיתי לאחרונה, כי אחד מהרבנים של ברסלב שכתב: "ריטאלין זה סמים ואין לקחת את זה, ובמקום זה המחנך וההורים צריכים להתפלל על הילד, ולחפש את הנקודות הטובות שלו, לתת לו הרבה חום ואהבה ועל ידי זה התלמיד התוסס יהיה רגוע ולא יצטרך לקחת תרופה כימית". האם גם כבוד הרב חושב שרעיונות אלו שהם מצויינים בפני עצמם יכולים להיות במקום תרופת ריטאלין שרופא מקצועי פסק שיש לתת לתלמיד התוסס?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר פנחס י"ח תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דן נ"י 

לנכון קבלתי את מכתבך.

חינוך זה עבודת קודש קדשים, זה לא סתם עבודה, כי המחנך מעצב את הבן או הבת על כל החיים, וידוע שנשמות ישראל הם יהלומים בכתר המלך, כמובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ו').

ולכן צריכים לשמור על כל יהלום שלא ילך לאיבוד, ובדרך כלל יהלומים כשמוציאים את זה מהאדמה, צריכים הרבה לעבוד על זה עד שיצא יהלום מאיר וכו', צריכים לנקות אותו מכל הבוץ והלכלוך שמסבב אותו וכו', וכן צריכים ללטש את זה בליטוש אחר ליטוש, עד שיוצא יהלום מבריק וכו' וכו'.

אותו דבר ויותר מזה באין ערך כלל, הוא נשמה קדושה שהם בן או בת ישראל, איך שהמחנך צריך למסור את נפשו ולשמור עליהם בעין פקוחה, ולעסוק בחינוכם עם מסירות נפש הכי גדולה, ולכן החינוך זה עבודת קודש הקדשים, ולא כל אחד ראוי להיות מחנך וכו', ולא בחינם שאמרו חכמינו הקדושים (בבא בתרא ח:) על הפסוק (דניאל י"ב) "ומצדיקי הרבים ככוכבים לעולם ועד" אלו מלמדי תינוקות; והפירוש הפשוט הוא, כמו שלא יכולים לספור את הכוכבים, כי הם לאין ספור, כך אי אפשר להסביר את גודל השכר של מלמדי תינוקות שמחדירים בהם אמונה פשוטה בו יתברך, ויראת שמים שלימה. ובפרט עכשיו שהערב רב לקחו את עצמם לעקור את האמונה פשוטה מנערי ומבנות ישראל. ולכן אשרי מי שהוא עכשיו מלמד תינוקות של בית רבן, ומחדיר בהם אמונה פשוטה בו יתברך, וזכותו גדול בשמים, עד שאין יכולין לספור את הזכויות שלו, כמו שאי אפשר לספור את הכוכבים.

עם כל זאת יש ילדים שהם היפראקטיביים וכו', או שסובלים מהרבה סוכר וכו', או משאר דברים וכו', שזה גורם להם שאין להם סבלנות לשבת במקום אחד וכו', והיום יש על זה תרופות מאד טובות, כגון ריטאלין, וזה עוזר מאד, אבל כמובן זה צריך לתת רופא מומחה, לא לקחת לבד, ולא נורא אם הבן או הבת שהם היפראקטיביים וכו', יקחו את התרופה הזה מה שקוראים ריטאלין, וזה ירגיע אותם וכו', אבל זה מוכרח להיות תחת פיקוח של רופא מומחה, וחבל שההורים צריכים לסבול והילדים צריכים לסבול בחינם, בשעה שיש היום תרופות על זה.

ועל כולם צריכים לבקש את הקדוש ברוך הוא שיצליחו עם התרופה, כי תפלה מועילה על כל דבר.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup