ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה דעתו של הרב על תלמודי תורה בהם מלמדים מורות בכיתות א'-ב'?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה דעתו של הרב על תלמודי תורה בהם מלמדים מורות בכיתות א'-ב'?

שאלה:

מאת דן:
אני מחייה את עצמי בספרים של כבודו, במיוחד בספר "אשר בנחל". אני מלמד בתלמוד תורה ובשנים האחרונות ישנה תופעה שהולכת ומתרחבת שמנהלי תלמודי תורה מעדיפים שמורות יילמדו בכיתה א' ואף בכיתה ב' בטענה שהמורות יודעות לתת יותר חמימות ותמיכה רגשית לתלמידים, במיוחד לתלמידי כיתה א' שהמעבר מגן שיש בו גננת למסגרת לימודית בתלמוד תורה מאוד קשה להם. הם גם טוענים שהמורות מסורות יותר לעבודה, משקיעות יותר ומטפחות יותר את התלמידים. יש לציין שמדובר במקומות שאינם בעלי צביון חרדי מובהק כגון חולון, אשדוד, בת ים וכו'. מה דעתו של הרב בנדון? האם זה טוב שמורות יילמדו בנים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר פנחס י"ח תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דן נ"י 

לנכון קבלתי את מכתבך.

אף שלא נהוג שתהיה בכיתה א' או ב' מורה אשה, והטעם הנכון הוא כדי שלא תהיה באותו מקום איפה שיש מלמדים גברים, מפני איסור יחוד וכו', וקלות ראש וכו', כי זה מאוד מסוכן, עם כל זאת יש הרבה תלמודי תורה שבהכיתה הנמוכה כגון הגן והמכינה ואפילו כיתה א', עדיין לוקחים מורה, מטעם הזה שהן יותר מסורות לעבודה, ומשקיעות יותר בתוך התלמידים, אבל זה במקום נפרד שאין גברים מסתובבים שם.

בוודאי אם יכולים למצוא מלמדים גברים יותר חמים ומסורים להתלמידים, זה יותר טוב, כי לכתחילה צריך להיות מלמדים גברים להבנים, ומורות להבנות, וזה מעיקר הדין.

צריכים לזכור טוב אשר מלמדות היא לא סתם עבודה, אלא היא עבודת קודש קדשים, ולכן צריכים לברר טוב טוב על איזה מלמד ואיזה מורה לוקחים להילדים, כי זה לא סתם עבודה כדי לקבל משכורת, זה עבודה שצריך להיות בלב ונפש עם חיות אמיתי, ולדעת שהעתיד של הילדים תלוי בידו, אשרי מי שמוצא מלמדים יראי השם ומסורים מאד להבנים, וכן מורות יראות השם ומסורות מאד להבנות, שזה הכי טוב.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup