ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לפני חודשיים עברתי אירוע מוחי קל, ומאז אני סובל כאבים עזים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לפני חודשיים עברתי אירוע מוחי קל, ומאז אני סובל כאבים עזים

שאלה:

מאת מרדכי:
לכבוד כ"ק מוהרא"ש שליט"א. לפני כחודשיים לא הרגשתי טוב יום אחד, ושלחו אותי לבית החולים, שם קבעו ואמרו לי שעברתי אירוע מוחי קל. מאז אני סובל כאבים עזים שלא מפסיקים כמעט בכל הגוף, בבטן, בעיניים, בידיים ובראש. אני לא מפסיק לבכות ולהתייסר. יש לי חרדות בנוגע לבריאותי ואני מפחד. הלכתי להרבה רופאים, אשפזו אותי ולא מצאו סיבה מספקת לכאבים שאני עובר, מה שעוד יותר מלחיץ אותי. אני לא נרדם בלילות וקשה לי לישון בימים. אנשים מייעצים לי ללכת לכל מיני רבנים ועושי ניסים. אני כבר לא יודע מה לעשות. אשמח לקבל את עצת הצדיק בדחיפות.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר פנחס כ' תמוז ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מרדכי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא ישלח לך רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד, אסור לך להכנס בלחץ, כי היום יש תרופות גם על אירוע מוח וכו'.

חכמינו הקדושים אמרו (בראשית רבה פרשה נ"ג סימן י"ד) יפה תפלת החולה לעצמו יותר מכל. ולכן הרגל את עצמך לדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך בתמימות ובפשיטות, שזה נקרא אצל רביז"ל "התבודדות", ותהיה חזק בזה, וזה יכניס בך בטחון עצמי, העיקר לא לפחד כלל, ולהשתדל מאד מאד להיות בשמחה, כי השמחה הוא רפואה לכל, ובדרך כלל כשאחד חולה הוא נכנס בדכאון פנימי ונשבר לשברי שברים וכו', וזה מה שמחליא אותו יותר ויותר.

ולכן ראה להתחזק ביתר שאת ביתר עוז, העיקר תשתדל שיהיה לך תמיד מצב רוח טוב, כי בפירוש אמר רביז"ל (ספר המדות אות פחד סימן ח') פחד מכחיש כוחו של אדם; וכן אמר (שם אות עצבות סימן י"ג) עצבות סימן לאיזה חולאת שממשמש לבוא; ולכן כל מי שהוא מרגיש את עצמו חולה, ישתדל מאד מאד להיות בשמחה, ולא לפחד וכו', ועל ידי זה יזכה לצאת מכל הלחצים והפחדים שמסבבים אותו וכו'.

בוודאי נחלשת ונשברת וכו', כי זה טבע של אדם שנחלה, שנכנס בתוך עצמו וכו', ולא רוצה לדבר עם אף אחד, ומר לו החיים וכו', אבל זה לא עצה, כי זה רק יסבך אותו יותר ויותר, ולכן לא בחינם שרביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) שגם חכמי הרופאים אמרו שהעצבות והדכאון מחליאים את האדם יותר, מה שאין כן כשאדם רק שש ושמח ועושה כל מה שביכולתו להיות בשמחה, על ידי זה זוכה לרפואה שלימה, יעזור הקדוש ברוך הוא שיהיה לך רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup