ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם אפשר להציע לשידוכים מישהו שסובל הפרעה נפשית בעקבות הלם קרב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם אפשר להציע לשידוכים מישהו שסובל הפרעה נפשית בעקבות הלם קרב?

שאלה:

מאת מירה:
לרב הצדיק שלום. יש לי דוד שהשתתף במלחמת שלום הגליל ומהמראות הנוראיים שם לקה בהלם קרב. על פניו הוא נראה בסדר, אך מתחת לפני השטח יש לו איזושהי הפרעה נפשית. הוא בן 48 בערך עדיין גר עם סבתא שלי. רציתי לשאול אם אפשר להציע אותו לשידוכים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר מטות מסעי כ"ט תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל מירה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

קודם כל צריכים לברר אם הוא מסוגל להתחתן וכו', ואם הוא הולך אל רופא פסיכולוג צריכים לשאול את הרופא מה דעתו וכו', ואם כן אז זה שייך וכו', ויש הרבה שהם באותו מצב וכו', אבל צריכים לבדוק קודם עם רופא ששייך שיתחתן וכו', כי למה להפיל את הזולת בפח? וכן אם הוא לא מוכשר להתחתן, למה להפיל אותו בפח וכו'?

הקדוש ברוך הוא שאמר לעולמו די יאמר לצרות ישראל די, וכבר ישלח רפואה שלימה לכל חולי עמו יתברך, רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד, וירחיב לנו בגשמיות וברוחניות, ונזכה לראות רק את הטוב של החיים, ועל ידי זה נהיה תמיד בשמחה, אשר אין ערוך אליה, כי אין עוד דבר כל כך חשוב בחיים לאדם כמו מידת השמחה.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup