ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - החתן שלי לעתיד חולה כבר יותר מחצי שנה וכעת הוא בבית חולים, מה לעשות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
החתן שלי לעתיד חולה כבר יותר מחצי שנה וכעת הוא בבית חולים, מה לעשות?

שאלה:

מאת חן:
לכבוד מוהרא"ש נרו יאיר. ה' ישלח לכם רפואה שלמה במהרה. זכיתי לחזור בתשובה לפני כמה שנים, וברוך ה' בחור שהכרתי חזר גם הוא בתשובה ובחסדי ה' יתברך החלטנו שאנחנו רוצים להתחתן. שנינו בסביבות גיל 21. השם רצה והחתן חלה בשפעת חריפה למשך יותר מחצי שנה (!), ועכשיו כשהמחלה עברה, הכבד שלו נפגע והוא נמצא בבית חולים. ידוע ומפורסם האהבת ישראל ללא גבול שיש לרב שליט"א, ואני בטוחה שצר לו בצערנו הן מצד ההקמת בית בישראל שנדחה וכו' והן מצד הסבל והייסורים הפיזיים והנפשיים שהחתן עובר. תהיה הקלה לנפשי אם הרב יחזק אותי ואותו בניסיון הקשה וימליץ לנו מה כדאי לעשות כדי להמתיק את הדינים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר מטות מסעי כ"ט תמוז ה'תשע"ב

שלום רב אל חן תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

בוודאי אני מצטער בצערכם הקשה מאד מאד, וזה נגע לי בלבי וכו', ולכן תראו לשלוח את השמות שלכם ושם האמא, והקדוש ברוך הוא השומע תפלות ישראל ישמע בתפלתי שאני מבקש ומתפלל על שניכם שתהיו הכי מאושרים, והחתן יבריא, ותוכלו להתחתן.

כדאי לפנות אל הרב פירר נ"י, שהוא בקי בכל הרופאים המומחים בארץ ישראל, כי על פי רוב אם אין הרופא המומחה וכו', הם סתם מתלמדים על החולה וכו', אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שזה כלום, והחתן יבריא לגמרי, רק שיבדוק את התפילין שלו, וישתדל להניח בכל יום תפילין, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (מנחות מ"ד.) כל המניח תפילין מאריך ימים, ואמרו (שוחר טוב תהלים א') אמר רבי אלעזר אמרו ישראל לפני המקום אנו רוצים ליגע בתורה יומם ולילה אבל אין לנו פנאי. אמר להם הקדוש ברוך הוא קיימו מצות תפילין ומעלה אני עליכם כאילו אתם יגעים יומם ולילה, והקדוש ברוך הוא יעזור שבזכות הנחת תפילין כשרים, יהיה לו רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד, ותוכלו להתחתן בקרוב מאד.

עכשיו ממך חן תחי' אני מאד מבקש שתעשי כל מיני פעולות שבעולם לשמח את עצמך ולשמח את החתן, ואת צריכה לדעת כי את אשת חיל שאת חזקה עם החתן שלך, יעזור הקדוש ברוך הוא שככה תהיו כל ימי חייכם באהבה אחווה וריעות, ויצא מכם דורות ישרים מבורכים, ותשתדלי מאד מאד לשמח את החתן, כי זה מצוה מאד מאד גדולה, ובזכות השמחה שתכניסי בו, הוא יתרפא לגמרי, ולכן תהיו שניכם בשמחה עצומה, כי רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) שגם חכמי הרופאים אמרו שכל המחלות והחלאים רעים באים לאדם רק מחמת חסרון השמחה, ולכן צריכים להתאמץ ביתר שאת ביתר עוז להיות בשמחה, כי השמחה היא רפואה לכל, ולהיפך העצבות והמרה שחורה זה מביא לאדם את כל המחלות, ולכן תכריחו את עצמכם להיות בשמחה, וחכמינו הקדושים אמרו (תנחומא שמיני) אין השמחה ממתנת לאדם, לא כל מי ששמח היום שמח למחר, ולכן ראו לחטוף שמחה ולהיות תמיד בשמחה, ועל ידי זה יומשך עליכם ברכה והצלחה בכל מעשה ידיכם, ותוכלו להתחתן בסימן טוב ובמזל טוב.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: חיה
      איזה תשובה מרגשת ומחזקת אשרינו אשרינו אשרינו ישראל!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup