ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה העניין להתפלל בספר ליקוטי תפילות אם יש התבודדות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה העניין להתפלל בספר ליקוטי תפילות אם יש התבודדות?

שאלה:

מאת דן:
לכבוד הצדיק שלום. אני מאוד מתחזק מהספרים של הרב והמכתבים שהרב כותב לאנשים, שהם מלאים עצות חכמות עשירות בחוכמת חיים לכל תחומי החיים ומעודדות מאוד. במיוחד שיש דרך האתר אפשרות לקבל הדרכה מהרב זה מאוד מרגיע ומאוד משמח, תזכו למצוות. רציתי לשאול: מה העניין להתפלל בספר הקדוש "ליקוטי תפילות" מאחר ואחד מהיסודות החזקים של רבי נחמן מברסלב זה עניין ההתבודדות שאדם ישיח את אשר עובר עליו לפני ה' יתברך, ואם כן מה העניין לקרוא תפילות שחיבר רבי נתן שהם תפילות האישיות שלו ואני לא מוצא קשר רגשי בין תפילותיו לבין התפילות שלי בעת ההתבודדות.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר דברים ד' מנחם אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שזה שני דברים: התבודדות זה שיחה בינו לבין קונו, ועל זה הזהירנו רביז"ל יותר מהכל, ואמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ה) ההתבודדות הוא מעלה עליונה וגדולה מן הכל. דהיינו לקבוע לו על כל פנים שעה או יותר להתבודד לבדו באיזה חדר או בשדה, ולפרש שיחתו בינו לבין קונו בטענות ואמתלאות בדברי חן ורצוי ופיוס, לבקש ולהתחנן מלפניו יתברך, שיקרבו אליו לעבודתו באמת. ותפלה ושיחה זו יהיה בלשון שמדברים בו וכו', והנהגה זו הוא גדולה במעלה מאד מאד, והוא דרך ועצה טובה מאד להתקרב אליו יתברך, כי זאת היא עצה כללית, שכולל הכל. כי על כל מה שיחסר לו בעבודת השם, או אם הוא רחוק לגמרי מכל וכל מעבודתו יתברך, על הכל יפרש שיחתו ויבקש מאתו יתברך; וזה צריכים דייקא לדבר אליו יתברך בשפת האם שלו, שיעשה לעצמו תפלות מדעתו ומלבו, וזה מאד מאד חשוב בשמים.

לקוטי תפלות, רביז"ל אמר (שם) גם טוב לעשות מהתורה תפלה. דהיינו כשלומד או שומע איזה מאמר תורה מצדיק האמת, אזי יעשה מזה תפלה, דהיינו לבקש ולהתחנן לפניו יתברך על כל מה שנאמר שם באותו המאמר, מתי יזכה גם הוא לבוא לכל זה, וכמה הוא רחוק מזה. ויבקש מאתו יתברך, שיזכהו לבוא לכל הנאמר שם באותו המאמר; וזה הלקוטי תפלות, שעל כל תורה בלקוטי מוהר"ן, יש תפלה בלקוטי תפלות, ומה שהחסיר מוהרנ"ת ז"ל או שנעלם, השלים הרב הקדוש מטשערין ז"ל, ומה שהוא החסיר, זכיתי להשלים את זה.

על כל פנים התבודדות זה ענין אחד שאדם מדבר אל הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלו, ומבקש ממנו יתברך כל מה שרוצה, ולקוטי תפלות כשלומד תורה מלקוטי מוהר"ן, ראוי ונכון לומר עליה גם כן את התפלה מלקוטי תפלות, כדי שיזכה לקיים את מה שגילה לנו רביז"ל, ומוהרנ"ת ז"ל אמר שבהתפלות שלו יש רוח הקודש גדול מאד, וכן נמשכים משער נ', והרבה אנשים כבר זכו לגן עדן על ידי התפלות שלו, ולכן ירא שמים יוצא ידי שניהם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup