ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - המקצוע שלי מצריך עבודה ביחד עם הרבה נשים, האם להמשיך?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
המקצוע שלי מצריך עבודה ביחד עם הרבה נשים, האם להמשיך?

שאלה:

מאת יחיאל:
שלום כבוד הרב. אני בחור בן עשרים ושבע נשוי טרי עוד מעט שנה. עבדתי בשנתיים האחרונות בתפקיד של סייע בחינוך מיוחד בבית ספר שם יש לי קביעות בעיריה. פוטרתי מהתפקיד ועכשיו אני כבר שלושה שבועות ללא עבודה. אני בחור דתי מתחזק ומתפלל כל יום חצי שעה על שמירת העיניים. כבוד הרב אני מלא בתאוות ניאוף ולצערי גם פוגם לפעמים. אני בתוך החושך הזה של הניאוף כבר 12 שנה, אני ממש לא רוצה לעבוד עם נשים ובטח שלא כמו מה שעבדתי בשנתיים האחרונות גבר יחיד בין שלושים נשים. אני שייך למחלקת חינוך בעירייה ושאלתי היא מה אעשה במידה ויציעו לי שוב תפקיד כזה? כי אלה התפקידים במחלקה שאני שייך אליה. יש לציין שאני מנסה לעבור למחלקה אחרת, מה לעשות כבוד הרב?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר דברים ו' מנחם אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יחיאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הראשון אתה צריך מאד מאד לשמוח עם אשתך שסוף כל סוף זכית למצוא בת זוגך, וזה המתנה שנתן לך הקדוש ברוך הוא, וצריכים להחזיק את המתנה הזו מאד מאד יקר, וחכמינו הקדושים אמרו (בבא מציעא נט.) לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו, שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר (בראשית י"ב) "ולאברם הטיב בעבורה" והיינו דאמר להו רבא לבני מחוזא, אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו (תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתתעשרו) ואמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"ט) שעיקר העשירות בא בזכות האשה.

ולכן צריכים מאד מאד לכבד ולייקר את האשה, אשר עמה הוא בונה את עתידו, וגם הוא מצלת אותו מן החטא וכו'.

ודבר זה צריכים לדעת, שכל זוג שזכו להתחתן צריכים להיות מאד מאד שמחים ועליזים, כי רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רס"ה) שקודם שהנשמות יורדים כאן בזה העולם, למעלה הם נשמה אחת, וכשיורדים לזה העולם מתפצלים, הזכר יורד דרך זוג הורים אחד, והנקבה יורדת דרך זוג הורים אחרים, ועד שמוצאים אחד את השני לוקח זמן כי יש המון עיכובים, כמאמרם ז"ל (סנהדרין כב.) קשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף, והרגע שמוצאים אחד את השני, הם מתאחדים יחד וזה השמחה הכי גדולה, ובזה פירשתי את הברכה שמברכים בשבע ברכות "שמח תשמח רעים אהובים כשמחך יצירך בגן עדן מקדם", היינו רעים אהובים הם הבעל והאשה שצריכים לשמוח כמו שהם היו אחד בגן עדן מקדם לפני שירדו לזה העולם.

בענין מה שעובר עליך זה שתים עשרה שנים וכו', רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קס"ט) כשאדם תמיד בשמחה אזי הקדוש ברוך הוא בעצמו שומר אותו שלא יבא לידי פגם הברית, ולכן אתה צריך לעשות כל מה שבידך רק להיות בשמחה, ולשמוח מאד מאד, וזה ירחיב את דעתך שתצא מהקטנות המוחין שלך וכו', וכן אמרו חכמינו הקדושים (ראש השנה ו:) אשה בעלה משמחה; תשמח את אשתך בכל מה שרק תוכל, והיא תשמור עליך וכו'.

דע לך שפרנסה זה רק מהקדוש ברוך הוא, ולכן תחזיק מעמד ולא תשבר משום דבר, ואיך שהקדוש ברוך הוא יוליך אותך כך יהיה וכו', רק לא להכנס בלחץ ובדחק וכו', ודע לך שתיכף ומיד כשתמיד תהיה שש ושמח תהיה שמור מן החטא, כי שום דבר בעולם לא יוכל להכניס אותך בעצבות ובמרירות ובדכאון.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup