ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בישיבה שלי מאיימים שמי שיטוס לאומן יסולק. האם לטוס בכל זאת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בישיבה שלי מאיימים שמי שיטוס לאומן יסולק. האם לטוס בכל זאת?

שאלה:

מאת מיכאל:
אני לומד בישיבה חרדית בתל אביב ואני חסיד של רבנו הקדוש. אני רוצה לטוס לאומן לראש השנה, אבל הנהלת הישיבה אינה מסכימה, והמנהל מאיים שיעיף את מי שיטוס, מה לעשות כבוד הרב?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר עקב י"ט אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מיכאל נרו יאיר


לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת אם רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן, סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי. ואמר (חיי מוהר"ן, סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי, ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי, שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל הענין שלי הוא רק ראש השנה וכו'. עיין שם.

והנה אחר דיבורים כאלו, לדעתי אין כבר שום ניסיון כלל, אם אתה כותב, שאתה חסיד של רביז"ל, מה שייך שהנהלת הישיבה שאתה לומד שם יעיפו אותך משם? שיעיפו אותך. זכור כי ישיבות יש הרבה, אבל לציית את רביז"ל עולה על הכל. עם רביז"ל תשאר כל החיים, ואפילו אחר שתצא מזה העולם תצטרך את רביז"ל, להיות עמו במחיצתו.

אני לדעתי אין מה לדאוג כלל.

הקדוש ברוך הוא יעזור לך שבקרוב תתחתן וממילא אתה עוזב את הישיבה, אבל עם רביז"ל אתה נשאר כל ימי חייך ולאורך ימים ושנים טובות, גם אחר המיתה צריכים את רביז"ל וכו'. ולכן אין מה לדאוג כלל, אם מעיפים בחורים רק בשביל שנסעו לאומן על ראש השנה לא כדאי ללמוד בישיבה כזו.

ידוע שכל מי שנוסע אל ציון רביז"ל, בפרט על ראש השנה חוזר חזרה עם קבלות טובות, ללמוד בהתמדה רבה בתורה הקדושה, כי אצל רביז"ל היה העיקר תורה, ורצה שנתמיד בכל יום במקרא במשנה בגמרא והלכה וכו', ולזכות ולטייל בכל מקומות של התורה הקדושה, ולכן כל מי שהוא זכה להיות אצל רביז"ל על ראש השנה באומן ורוצה באמת לציית את רביז"ל, הוא מתחיל להתמיד ביתר שאת ויתר עוז בתורה הקודשה.

ועל כן ישיבה שלא מסכימה שיסעו לראש השנה לא כדאי ללמוד בישיבה זו, ולא חסר ישיבות טובות שיכניסו בחורים מתמידים בתורה.

ובאמת ראוי שגם הראש הישיבה והמשגיח וכל הצוות שיסעו עם תלמידיהם באומן על ראש השנה, ויעשו שם מניין של הישיבה ויתפללו ביחד תחת השגחת ראש הישיבה והמשגיח וכו'.

עוד יום יבוא שיסעו ישיבות ישיבות עם הראשי ישיבות והמשגיחים שלהם על ראש השנה באומן, וכל ישיבה תהיה לה את המניין שלה. ואז יראו אחר ראש השנה מה זה נקרא התמדה בתורה, והתעלות ביראת שמים ובמידות טובות.

יראו עינינו וישמח ליבנו ותגל נפשנו בישועתו יתברך שמו.


המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup