ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הנסיעה לאומן מדאיגה את הוריי עקב מצב בריאותי, האם לטוס?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הנסיעה לאומן מדאיגה את הוריי עקב מצב בריאותי, האם לטוס?

שאלה:

מאת נתנאל:
שלום כבוד הרב! רציתי לשאול את הרב לגבי הנסיעה לאומן לראש השנה הבא עלינו לטובה שעליה אמר רבינו "מה אומר לכם, אין דבר גדול מזה", ועוד הרבה הפליגו בעניין זה מוהרנ"ת וגדולי אנשי שלומנו בכל הדורות. האם גם אם הנסיעה תגרום להוריי דאגה גדולה עקב מצב בריאותי, יש לנסוע בכל זאת? והאם ללוות כסף בשביל הנסיעה אם אין? תודה רבה לרב ורפואה שלימה!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר עקב י"ט אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל נתנאל נרו יאיר ויזרח

לנכון קבלתי את מכתבך.

בעניין בריאותך וכו', לא כתבת מה הבעיה, ואם זו בעיה רצינית ברפואה בוודאי יש צדק עם ההורים שלך שלא תיסע, אבל אם זה לא עניין קריטי חס ושלום, אתה יכול לקחת עמך אברך שישמור עליך, וזה ברור. ולכן קודם צריכים לדעת בדיוק מה מצב הבריאות שלך, שאז בוודאי הוריך היקרים צודקים בזה שדואגים עבורך, והם לא מונעים אותך סתם ככה.

זכור גם זכור כי מצוות כיבוד אב ואם זה חמורה שבחמורות, וצריכים להקפיד על זה ביותר, ובפרטיות שתלוי בזה גם הבריאות שלך וכו', אזי אתה צריך לציית אותם, אלא אם יהיה איזה אברך שילווה אותך וידאג על לקיחת התרופות וכו'.

בעניין להלוות כסף לנסיעה, מותר להלוות, והקדוש ברוך הוא ימלא משאלות לב כל הבאים אל ציונו הקדוש על ראש השנה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup