ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך זה שרואים ילדים שהיו בציון רביז"ל לפני גיל 7, אך נכשלו למרות זאת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך זה שרואים ילדים שהיו בציון רביז"ל לפני גיל 7, אך נכשלו למרות זאת?

שאלה:

מאת גיא:
לכבוד הצדיק מוהרא"ש הקדוש. כתוב בחיי מוהר"ן בשיחה תקי"ז שילד שיבוא לציון של רבנו לפני גיל שבע יכנס לחופתו עם כותונת נקיה (שיהיה שמור מפגם הברית). אך במציאות ראינו שבאו ילדים לציון של רבנו לפני גיל שבע ונכשלו בפגם הברית לפני שהתחתנו. איך זה מסתדר עם השיחה הקדושה הזו?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר עקב י"ט אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גיא נרו יאיר ויזרח


לנכון קבלתי את מכתבך.

זה שרביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן תקי"ז) אני בטוח בהשם יתברך שכל תינוק שיבוא לפני קודם שיגיע לבן שבע שנים בוודאי יהיה נקי מן החטא עד יום חתונתו. אמר על זה רבי אברהם בן רבי נחמן טולטשינער ז"ל, שזה סובב על פגם המקרה לילה, וזה בדוק ומנוסה. אבל אנשי שלומינו לוקחים את זה הדיבור כפשוטו, אם רביז"ל אמר שיהיה נקי מהחטא, אזי כולם מביאים את בניהם אל ציון רביז"ל קודם גיל שבע בתמימות ובפשיטות כדי לקיים רצון רביז"ל.

ואם רואים שיש שנכשלו בפגם הברית אפילו שהיו קודם שבע אצל ציון רביז"ל, צריכים לדעת כי אם לא היו שם, היה המצב שלהם מאד מאד גרוע וכו', כידוע אשר הנסיונות היום קשים מאד מאד לבני הנעורים, ובזה שזוכים להיות אצל ציון רביז"ל קודם גיל שבע, זה על כל פנים מציל מאד שלא יפרוש לגמרי.

ולכן זה דבר גדול מאד לקחת את הבן אל ציון רביז"ל לפני גיל שבע.

אשרי מי שמקיים את כל דיבור ודיבור של רביז"ל בתמימות ובפשיטות גמור בלי שום שכל עצמי, אלא רק כפי שרביז"ל דיבר וביקש, אשרי לו.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup