ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הבת שלי נשארה באוסטרליה לאחר שנפרדתי מהאישה שחייתי איתה, מאז כלום לא הולך לי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הבת שלי נשארה באוסטרליה לאחר שנפרדתי מהאישה שחייתי איתה, מאז כלום לא הולך לי

שאלה:

מאת צחי:
שלום לרב. חזרתי לארץ אחרי עשר שנים שהייתי באוסטרליה. השארתי שם ילדה אחרי שנפרדתי מאשה שחייתי איתה ללא נישואים. ועכשיו אני בישראל ולא מצליח להתקדם בכלום, לא בזוגיות ולא בפרנסה. אשמח לעצת וברכת הרב. תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר עקב כ"א אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל צחי נרו יאיר ויזרח


לנכון קבלתי את מכתבך.

מאד מאד אני מצטער לשמוע מה עבר עליך וכו', ומה שעובר עליך עכשיו וכו', אבל אתה צריך לדעת אשר לכל דבר יש מחיר וכו', ובפרטיות כשחיים עם גויה, וכן חיים חיי הפקר וכו', לבסוף משלמים על זה מחיר כבד עד מאד.

ולכן עיקר העצה הוא לחזור בתשובה שלימה אליו יתברך שהוא אב הרחמן, ואמרו חכמינו הקדושים (פסחים קי"ט.) ידו של הקדוש ברוך הוא פרוסה תחת כנפי החיות כדי לקבל בעלי תשובה. אצלו יתברך מאד מאד חשוב תשובה, והוא יתברך מקבל את כל השבים אליו, ואמרו חכמינו הקדושים (דברים רבה, פרשה ב', סימן י"ד) ושבת עד ה' אלקיך, אין לך דבר גדול מן התשובה.

ודע לך שתיכף ומיד כשאדם חוזר בתשובה, הקדוש ברוך הוא מיד מקבלו, ואמרו חכמינו הקדושים (ברכות ל"ד.) במקום שבעלי תשובה עומדים אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד. ולכן קח את זה בחשבון שאי אפשר לברוח מהקדוש ברוך הוא, תחזור אליו והכל יסתדר לך ויפתח לך המזל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup