ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ראיתי שתלו בכל רחבי ירושלים מודעות לבוא לאומן. זה לא חילול ה'?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ראיתי שתלו בכל רחבי ירושלים מודעות לבוא לאומן. זה לא חילול ה'?

שאלה:

מאת שאול:
שלום וברכה לכבוד מוהרא"ש שליט"א. יש לי שאלה גדולה, בימים האחרונים הדביקו בכל הרחובות בירושלים מודעות ענקיות שיבואו לראש השנה באומן. האם זה דרך נכונה לעשות כן? ומאיפה לקחו את הדרך הזאת? האם זה לא חילול שם רבינו זצ"ל? רציתי לדעת מהי דעתכם לגבי זה. תודה מראש.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר ראה כ"ו אב ה'תשע"ב

שלום וברכה אל שאול נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

פלא גדול שתיכף ומיד אתה פוסק שזה חילול השם וכו', מה הרעש שאחד תלה מודעות ענקיות שיבואו על ראש השנה אל רביז"ל באומן? הלא רביז"ל בעצמו ביקש שנכריז ונפרסם לכולם שיבואו אליו על ראש השנה, ואמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

הרי שלך לפניך שרביז"ל בעצמו ביקש שנעשה כרוז שיבואו אליו בראש השנה, לא יחסר איש, ואתה קורא את זה חילול השם וכו', לדעתי חילול השם הוא מי שאומר שנקרא על שם רביז"ל, והוא מתנגד על הנסיעה בראש השנה באומן, אלא אומר שהקיבוץ הוא בה"שול" וכו', זה חילול השם גדול מאד, וחילול שמו של רביז"ל.

ולכן במקום שתשאל שאלות בכלליות על ענין הפירסום שמפרסמים שכל בר ישראל יבוא אל ציון רביז"ל בראש השנה, יותר טוב תשאל מאיפה לוקחים את העזות מצח לומר כי הקיבוץ הוא בה"שול" וכו', וכן אם הולך לך כל כך בחיים המודעות, למה לא תשאל בפרטיות מהיכן מותר להדפיס כתבי פלסתר על הרחובות מזה על זה, ומזה על זה וכו', הרי חכמינו הקדושים אמרו (סוכה כ"ט.) מאורות לוקין על כותבי פלסתר; ולכן במקום לחפש מומין אצל אחרים, תתחיל לדאוג לעצמך וכו', ותשתדל גם אתה לבוא אל ציון רביז"ל בראש השנה, וגם לך יהיה תיקון בעזרתו יתברך שמו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup