ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חברה הציעה לי בחור לשידוך, האם הוא מתאים לי או לא?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חברה הציעה לי בחור לשידוך, האם הוא מתאים לי או לא?

שאלה:

מאת רונית:
לכבוד מוהרא"ש הקדוש, שלום רב ורפואה שלימה במהרה. אני בחורה דתייה וחברה שלי הציעה לי בחור מסוים שהיא מכירה שהוא גם כן דתי ולומד בישיבה בירושלים. ורציתי לשאול את הצדיק מה הוא אומר לגבי זה האם זה מתאים או לא? תודה רבה על התשובות הנפלאות באתר!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר ראה כ"ח אב ה'תשע"ב

שלום רב אל רונית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תודה על התפלות שאת מתפללת על רפואתי ובריאותי, יעזור הקדוש ברוך הוא שיתקבלו תפלותיך לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

בענין שידוכים וכו', אי אפשר סתם לקחת בחור מפני שחברה אמרה לך וכו', את צריכה להכיר אותו יותר ולראות את המידות שלו, כי העיקר הוא המידות, כי בלי מידות אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ז') אדם הוא חיה בדמות אדם.

ולכן לפני שאת אפילו מתחילה עם שידוכים, את צריכה לראות את הבחור ולהתרשם ממנו וכו', ולבקש הרבה ממנו יתברך שיוליך אותך על דרך הנכונה, כי העיקר הוא תפלה ובקשה לבקש ממנו יתברך על כל פרט ופרט.

הוכפל הדבר שאף אחד לא ישכנע אותך על בחור מסויים וכו', עד שאת בעצמך לא רואה את הבחור, ולא מכירה אותו ואת מדותיו וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup