ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מדוע נוסעים לאומן בכל שנה, הרי מי שנסע פעם אחת זכה לתיקון?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מדוע נוסעים לאומן בכל שנה, הרי מי שנסע פעם אחת זכה לתיקון?

שאלה:

מאת יוסף:
לכבוד הצדיק שלום וברכה. ברצוני לשאול לגבי הנסיעה לאומן בראש השנה: אם רבינו הבטיח את הבטחתו הגדולה למי שיהיה אצלו אפילו פעם אחת, מה העניין לנסוע בכל שנה ושנה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר שופטים ב' דראש חודש אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

חכמינו הקדושים אמרו (ביצה ט"ז) כל מזונותיו של אדם קצובין לו מראש השנה, היינו שאז כותבים את התקציב לאדם על כל השנה, וכן אמרו (בבא בתרא י.) כשם שמזונותיו של אדם קצובין לו מראש השנה, כך חסרונותיו של אדם קצובין לו בראש השנה, ולכן אשרי מי שמשתוקק כל השנה לבוא אל רביז"ל לראש השנה, שהוא העורך דין הכי הגדול בעולם, ועל ידו יכולים להמתיק את כל הדינים.

ולכן מאחר שכל שנה בראש השנה כותבים מחדש את התקציב לכל השנה, וכן דנים את האדם מה יהיה איתו על כל השנה וכו', ולכן צריכים לנסוע בכל שנה על ראש השנה אל הצדיק האמת שהוא העורך דין הכי גדול וכו', וימליץ טוב בעדינו, אשרי מי שזוכה לנסוע בכל שנה אל ציון רביז"ל באומן, כי כך אמר (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה, לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי;

ואמר רביז"ל לענין ראש השנה שלו (חיי מוהר"ן סימן ת"ו) שיכולין אז אנשים לקבל תיקונים מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן בראש השנה יכולין אפילו הם לקבל תיקון.

אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה גם הם יכולים לקבל תיקונים. כי אמר שהוא עושה בראש השנה ענינים ותיקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup