ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה הזכות והשכר של אישה ששולחת את בעלה לאומן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה הזכות והשכר של אישה ששולחת את בעלה לאומן?

שאלה:

מאת ימין:
שלום לכבוד הרב ותודה רבה על האתר הנפלא. רציתי לשאול: מה הזכות והשכר של אישה ששולחת את בעלה לאומן?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר שופטים ד' אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ימין נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

חכמינו הקדושים אמרו (ברכות יז.) גדולה הבטחה שהבטיחן הקדוש ברוך הוא לנשים יותר מן האנשים וכו', אמר ליה רב לרבי חייא נשים במאי זכיין? באקרויי בנייהו לבי כנישתא ובאתנויי גברייהו בי רבנן ונטרין לגברייהו עד דאתו מבי רבנן, במה הנשים זוכות? בזה שלוקחים את הילדים בתלמוד תורה שילמדו תורה, ומחכות על בעליהן שיחזרו מהכולל שלומדים שמה תורה.

נמצא שבזה שאשה שולחת את בעלה לנסוע לרביז"ל על ראש השנה, אזי השכר שלה הרבה יותר גדול משכרו של בעלה, כי הרי היא דוחפת אותו לנסוע, ויפעל שם שנה טובה ומתוקה, ויכתבו לה על שנה הבאה תקציב גדול וכו', ויומתק ממנו כל הדינים על ידי פלא עליון, כי הצדיק האמת הוא העורך דין הגדול במעלה נוראה ונפלאה מאד וכו'.

ולכן כל מה שתזכו לטוב אמתי ונצחי במשך כל השנה זה הכל בזכות האשה ששולחת את בעלה אל ציון רביז"ל בראש השנה באומן, ולכן אשרי האשה שדוחפת את בעלה שיהיה בראש השנה באומן, ואז תתחלק עמו שוה בשוה ועוד יותר מזה וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup