ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איך אפשר לוודא שהמשודכת שלי בריאה בנפשה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איך אפשר לוודא שהמשודכת שלי בריאה בנפשה?

שאלה:

מאת גיא:
לכבוד הצדיק מוהרא"ש. רציתי לבקש מהצדיק שיסביר בכמה נקודות איך אפשר לזהות או לדעת אם יש מחלות נפש או הפרעות נפשיות כאשר יוצאים לפגישות בשידוכים?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר שופטים ו' אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל גיא נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

קודם לפני שיוצאים לפגישות עבור שידוכים צריכים הרבה לבקש ממנו יתברך שלא יפול בפח, וזה שייך הן להבן והן להבת, שלא יפלו בפח עם זיווג שיש שם הפרעות נפשיות וכו', כי מה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול, וצריכים הרבה הרבה רחמים על זה.

תמיד כדאי לשאול לפני שעורכים פגישות וכו', הן בבית הספר איפה שהיא למדה וכו', והן את החברות שלה וכו', וכמו כן על הבחור צריכים לשאול הן בהישיבה שלמד שמה וכו', וכן את החברים שלו וכו', ולברר ככל שיכולים יותר לברר, וזה אחד מהעיקרים שצריכים להקפיד על זה לפני שיוצאים לפגישות, כי אוי ואבוי אם נופלים בפח של הפרעה נפשית הן מצד הבן הן מצד הבת וכו', ולכן מומלץ לבדוק מה שיותר וכו', לפני שיוצאים לפגישות וכו'.

ועל כולם הוא תפלה, לשפוך שיח ותפלה לפני יתברך שלא יפול בפח עם בעיה נפשית וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup