ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לי הרבה בלבולים לגבי הנסיעה לאומן, למה זה ככה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לי הרבה בלבולים לגבי הנסיעה לאומן, למה זה ככה?

שאלה:

מאת מאיר:
שלום וברכה לרב שיק שליט"א. יש לי הרבה בלבולים לגבי הנסיעה לאומן. למה זה ככה? ומה אני יכול לעשות? ואם לא אזכה לנסוע לאומן לראש השנה, איך אני יכול לקבל את זה בצורה חיובית? תודה רבה על התשובה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תבוא י"ז אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל מאיר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (שיחות הר"ן סימן ע"ט) מה שאדם מתחיל להכנס בעבודת השם יתברך ולהתקרב להצדיק האמת, באים עליו הרהורים ובלבולים גדולים, זה כמו למשל כלי מים שמתחילה נראה כאילו המים צלולים. ואחר כך כששופתין ומעמידין את המים אצל האש ומתחיל להתבשל, אזי מתבלבל המים ומעלה הרתיחה כל הפסולת שהיה במים, ועולה כל הפסולת למעלה. וצריך שיעמוד אחד להסיר חלאת ופסולת המים בכל פעם. ומתחילה נדמה כאילו המים צלולים לגמרי, ואחר כך נראה הפסולת שבמים העולה בכל פעם למעלה, ואזי כשמסירין בכל פעם חלאת ופסולת המים, אזי אחר כך נשארין המים צלולים וזכים באמת כראוי. כמו כן ממש קודם שמתחיל האדם להכנס בעבודת השם יתברך, אזי הטוב והרע מעורבין בו, ומחמת שהם מעורבים מאד, אין נראה הפסולת והרע שבו כלל, כי הם מעורבים יחד לגמרי הרע עם הטוב. אך אחר כך כשמתחיל להכנס בעבודת השם יתברך, ומתקרב להצדיק האמת, אזי מתחיל להזדכך ולהתברר, ואזי עולה הפסולת והרע בכל פעם למעלה, כמשל הכלי עם המים וכו', וצריך שיעמוד אחד שיסיר ממנו חלאתו ופסולתו בכל פעם, ואזי ישאר אחר כך זך וצלול לגמרי באמת כראוי.

וזה שייך לכל אחד ואחד שרוצה להתקרב אל רביז"ל, שהוא הצדיק האמת שבדור הזה, תיכף ומיד כשרק מתקרב, מתחיל לעבור עליו משברים וגלים שאף פעם לא היה לו דברים כאלו, והוא לא מבין מה קרה? אלא עד עכשיו הוא היה מעורב אצלו הטוב והרע יחד, ואפילו לא ידע שהוא רחוק לגמרי ממנו יתברך וכו', וכיון שמתקרב אל הצדיק האמת שהוא רביז"ל, אז מתחיל להתבשל אצלו וכו', כדי שהטוב ישאר והרע יפול וכו'.

אותו דבר כל אלו שרוצים לנסוע אל ציון רביז"ל על ראש השנה, מתחיל לעבור עליהם כל מיני משברים וגלים וכו', עליות וירידות וכו', ספיקות ובלבולים וכו', עד שהם לא מבינים מה קרה? הלא כשנוסעים במקום אחר אין את אלו הבלבולים וכו', דייקא כשרוצים לנסוע אצל ציון רביז"ל אז מתחיל כל הבלבולים, ועובר על בני אדם מה שעובר וכו', בלבולים וחלישות הדעת ועגמת נפש וכו' וכו', ולא יודעים מה קרה? אלא הסיבה שעכשיו בא אל תיקונו הנצחי, ולכן לא בחינם שמתחיל להתבשל אצלו מה שמתבשל וכו', כדי שהרע יפול והטוב יעלה מעלה מעלה.

אקווה מאד שתזכה לשבור את כל המניעות ותבוא על ראש השנה באומן, ששם תקבל את התיקון הנצחי שלך, כמו שאמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ו) שיכולין אז אנשים לקבל תיקונים מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן בראש השנה יכולין אפילו הם לקבל תיקון. אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה גם הם יכולים לקבל תיקונים. כי אמר שהוא עושה בראש השנה ענינים ותיקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup