ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרופאים אומרים שעלי לעבור כריתת כליה. האם לשמוע בקולם או לחכות לישועה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרופאים אומרים שעלי לעבור כריתת כליה. האם לשמוע בקולם או לחכות לישועה?

שאלה:

מאת קורין:
שלום לכבוד הרב, שמי קורין ואני בת 30. לפני כמה חודשים חשתי כאבים עזים לאור דלקת בשתן. מבדיקה שנערכה עלה כי הכליה הימנית שלי מלאה בנוזלים שאינם יכולים לצאת, לאור העובדה שהצינור אשר מחבר בין הכליה לשלפוחית השתן חסום. לטענת הרופאים מדובר במום מולד. למרבה הצער הדבר גרם לפגיעה קשה בכליה הימנית אשר אחוזי התפקוד שלה נמוכים מאוד, פחות מ-20%. המלצת הרופא המומחה הייתה כי צריך לכרות את הכליה כיוון שהמצב בלתי הפיך. אני אישה צעירה אשר מעולם לא סבלתי מהכליה בעבר, ולרבות כל המשתמע מכך. איני יודעת מה לעשות, האם לוותר ולכרות את הכליה או לחכות לישועה?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נצבים כ"ב אלול ה'תשע"ב

שלום רב אל קורין תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

זו שאלה גורלית וכו', ולכן הייתי מייעץ לך לפנות אל משרד של הרב פירר נ"י בבני ברק שהוא בקי עם הרופאים הכי מומחים בכל הארץ ובכל העולם.

תמיד אני אומר לכולם כשצריכים ניתוח, אזי כדאי להתייעץ עם שלושה רופאים מומחים, ובפרט בענין כזה להוציא כליה וכו', צריכים בוודאי להתייעץ עם רופאים מומחים, ויכולים לחיות עם כליה אחת וכו', וגם להביא ילדים וכו'.

העיקר תזכרי מה שרביז"ל אמר (ספר המדות אות פחד סימן ח') פחד מכחיש כוחו של אדם; ולכן אל תכנסי בלחץ ובפחד, כי בוודאי יש רפואה לכל דבר, והעיקר הוא תפלה להתפלל להקדוש ברוך הוא שישלח רפואה שלימה, ושהניתוח יעבור בקלות, ואמרו חכמינו הקדושים (בראשית רבה פרשה נ"ג סימן י"ד) יפה תפלת החולה לעצמו יותר מכל; ומה שתפלה פועלת שום דבר בעולם לא יכול לפעול.

ולכן רק תבקשי את הקדוש ברוך הוא בשפת האם שלך שזה נקרא התבודדות, לדבר אל הקדוש ברוך הוא כמו שמדברים אל חברה טובה, וכל דיבור ודיבור שמדברים אליו יתברך נשמע ונתקבל, והקדוש ברוך הוא יעזור שהכל יעבור בשלום, ושתהיה לך רפואה שלימה רפואת הנפש ורפואת הגוף גם יחד, ואמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סימן קצ"ו) התקשרות להצדיק הוא רפואה גדולה; יעזור הקדוש ברוך הוא שנזכה תמיד להיות מקורבים אל רביז"ל שהוא הצדיק האמת שבדור הזה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup