ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני ואשתי רבים כל הזמן ומרימים ידיים אחד על השני
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני ואשתי רבים כל הזמן ומרימים ידיים אחד על השני

שאלה:

מאת איתי:
שלום אל מוהרא"ש. יש לי בעיה של שלום בית. אנחנו מרימים ידיים אחד על השני, היא קרעה לי את הידיים היא ממש שורטת כמו חיה כל היד שלי צלקות אני יכול להראות לך, היא בועטת בי נותנת מכות עם הידיים. אני חשבתי שאני זה שמרים ידיים, אבל היא מוציאה אותי מדעתי ומחפשת את זה אז אני נותן איזה מכה שאני לא רוצה בכלל להגיע לזה והכל ליד הילד. אני אומר לה - אם את רוצה לריב בואי נריב שהילד לא יראה והיא ממשיכה ליד הילד בכוונה בכל הכוח.

אתמול, אני לא זוכר מה אמרתי, היא התנפלה עלי שרטה לי את כל היד ובעטה בי וגם אני נתתי לה מכה בראש. בעבר דיברתי עם אחד הרבנים הגדולים והסברתי לו מי היא. אמרתי לו שלפני שהתחתנו שאלתי אם היא בתולה והיא שיקרה ואמרה שכן ועוד מלא שקרים שלא מפסיקים להגיע. גם לאנשים שמנסים לעזור בשלום בית היא משקרת במצח נחושה. בכל אופן אותו רב שאל אם היא רוצה להישאר איתי והיא אמרה שכן אז הרב אמר לי להישאר איתה. מאז עברו שנתיים והמצב רק מחמיר ועכשיו היא גם בהריון.

מוהרא"ש, אני רוצה בבקשה תשובה מה לעשות וגם הרבה סיעתא דשמיא, אני צריך את הברכה שלך שיהיה לי כוח לקיים את מה שתגיד לי. מאחל לך החלמה מהירה ככל האפשר, שהקדוש ברוך הוא ששומע את תפילות ישראל ישמע את תפילתי ושישלח לך רפואה שלמה בזכות רבינו הקדוש. אני אוהב אותך והשם ייתן לי כוח רוחני וגשמי לעזור לך בכל מה שתרצה אמן.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נצבים כ"ב אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל איתי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על האיחולים לרפואה, וכל המברך מתברך מפי אל עליון.

יש לך שאלה מעניינת מאד "יש לי בעיה של שלום בית, אנחנו מרימים ידים אחד על השני" וכו', אני לא יודע מה להשיב לכם וכו', או שאתם צריכים להיכנס בגן החיות בכלוב וכו', ולהראות דוגמא להחיות איך שמתקוטטים יחד וכו', או שאתם עדיין צריכים להתחיל ללכת בגן ולצעוק להגננת, אתה תצעק "המורה היא שרטה אותי" והיא תצעק "המורה הוא נתן לי בעיטה עם הרגלים", ואחר כך אתה תצעק "לא נכון היא התחילה", ואחר כך היא תצעק "לא נכון הוא התחיל" וכו' וכו', עוד מעט שניכם תהיו הורים לתינוק חמוד, ואיך יש לכם זמן לריב ולהתקוטט ולתת מכות אחד להשני כמו ילדים קטנים?

ולכן עצתי ששניכם תשלימו ביניכם, כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה ואי אפשר לאשה בלא איש אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצא שם הברכה מצויה, רק שתהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי שלום אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא.

ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, ואני מאד מבקש אתכם שתעשו כל מה שבידכם להשלים ביניכם וכו', כי זוג שרבים ביניהם, גורמים פירוד בכל העולמות, ולכן תעשו כל מה שביכולתכם תיכף ומיד להתפייס אחד עם השני, כי לא יאבה הקדוש ברוך הוא סלוח לכם, ואמרו חכמינו הקדושים (שבת קט"ז.) לעשות שלום בין איש לאשתו אמרה תורה שמי שנכתב בקדושה ימחה על המים; ואם הקדוש ברוך הוא כבר מסכים שימחק כביכול שמו שמחזיק את כל העולם העיקר שיהיה שלום בין איש לאשתו וכו', בוודאי אתם צריכים להשלים ביניכם.

רביז"ל אמר (ספר המדות אות קליפה חלק ב' סימן א') יש שדים שמצויים בבתים, שהם מקלקלין השלום בית, ועל ידי זה כעס וקטטות בבית. ועיקר הבית הוא האשה כי (יומא ב.) ביתו זו אשתו, ועל כן על פי רוב עיקר הקטטות ממנה. ולפעמים נאחזים בשאר בני הבית, ועל ידי זה נעשים הקטטות והמריבות, ועל ידי זה באים יסורים על בני הבית. וזה מפורש בפסוק (איוב כ"א) "בתיהם שלום מפחד", ודרשו חכמינו הקדושים (רש"י שם) מפחד - אלו שדים, וזהו "שלום מפחד" כי השלום היפך הפחד, שהם השדים המקלקלים השלום, וזהו "ולא שבט אלוה" וכו', היינו היסורים, עיין שם.

אני מאד מאד מבקש אתכם שתמחלו אחד להשני, ותעשו התחלה חדשה, ותפסיקו להיות ילדים קטנים, הוא נתן לי סטירה וכו', היא נתנה לי צביטה וכו', הוא נתן לי בעיטה וכו', והיא נתנה לי אגרוף וכו', וכך חוזר חלילה וכו', תפסיקו והקדוש ברוך הוא יתן לכם אריכות ימים ושנים טובים, ושלום ואהבה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדכם שיהיה לכם הצלחה מרובה ובכל אשר תפנו תשכילו ותצליחו.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup