ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שישנם שלושה דברים שמוכרחים לקיים כדי להיות חסיד ברסלב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שישנם שלושה דברים שמוכרחים לקיים כדי להיות חסיד ברסלב?

שאלה:

מאת בועז:
רציתי לשאול האם זה נכון והיכן כתוב בספרי ברסלב שרבינו אמר שמי שלא מקיים שלושה דברים אלו הוא לא חסיד ברסלב - והם: א. לימוד שולחן ערוך בכל יום,  ב. התבודדות בכל יום,  ג. הנסיעה לראש השנה באומן?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נצבים כ"ב אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל בועז נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לא כתוב דבר כזה בשום ספרי ברסלב, רק רבי אברהם בן רבי נחמן מטולטשין זי"ע אמר שעל שלושה דברים יש לנו בירור מרביז"ל, והם: א'. ללמוד בכל יום שולחן ערוך. ב'. להתבודד בכל יום עמו יתברך. ג'. לנסוע בראש השנה באומן.

רק אנשי שלומינו היו רגילים לומר, יום שאתה לא לומד שולחן ערוך ואתה לא מתבודד עמו יתברך, בזה היום אתה לא חסיד ברסלב.

ראה לחזק את עצמך ביתר שאת ביתר עוז ללמוד בכל יום שולחן ערוך בהתמדה רבה מאד, כי רביז"ל אמר (שיחות הר"ן סימן כ"ט) שכל איש ישראלי מחוייב ללמוד בכל יום ויום פוסקים חוק ולא יעבור. ואף אם הוא אנוס ואין לו פנאי, ילמד על כל פנים איזה סעיף "שולחן ערוך" באיזה מקום שהוא אפילו שלא במקומו שהוא עומד עתה בשולחן ערוך. כי צריך ללמוד איזה דין ב"שולחן ערוך" בכל יום ויום כל ימי חייו. וכשאינו אנוס ילמד כסדר כל הארבעה "שולחן ערוך" מדי יום ביומו וכשיגמור ויסיים הארבעה "שולחן ערוך" יחזור ויתחיל ללמדם כסדר. וכן ינהג כל ימי חייו.

וכן ראה להתבודד בכל יום עמו יתברך, כי כך אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ה) ההתבודדות הוא מעלה עליונה וגדולה מן הכל. דהיינו לקבוע לו על כל פנים שעה או יותר להתבודד לבדו באיזה חדר או בשדה, ולפרש שיחתו בינו לבין קונו בטענות ואמתלאות בדברי חן ורצוי ופיוס, לבקש ולהתחנן מלפניו יתברך, שיקרבו אליו לעבודתו באמת. ותפלה ושיחה זו יהיה בלשון שמדברים בו וכו', והנהגה זו הוא גדולה במעלה מאד מאד, והוא דרך ועצה טובה מאד להתקרב אליו יתברך, כי זאת היא עצה כללית, שכולל הכל. כי על כל מה שיחסר לו בעבודת השם, או אם הוא רחוק לגמרי מכל וכל מעבודתו יתברך, על הכל יפרש שיחתו ויבקש מאתו יתברך.

וכן תשתדל מאד מאד להיות בראש השנה באומן, כי כך אמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ג) הראש השנה שלי עולה על הכל, והיה פלא אצלי מאחר שהמקורבים שלי מאמינים לי ולמה לא יזהרו כל האנשים המקורבים אלי שיהיו כולם על ראש השנה איש לא יעדר, כי כל ענין שלי הוא רק ראש השנה, והזהיר לעשות כרוז שכל מי שסר אל משמעתו ומקורב אליו יהיה על ראש השנה אצלו לא יחסר איש ומי שזוכה להיות על ראש השנה ראוי לו לשמוח מאד מאד, כמו שכתוב (נחמיה ח') "אכלו מעדנים ושתו ממתקים כי חדות הוי"ה הוא מעוזכם" וזה נאמר על ראש השנה.

הקדוש ברוך הוא יעזור שנזכה לקיים את השלוש דברים האלו כל ימי חיינו, ונזכה להיות מקורבים תמיד אל רביז"ל.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup