ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני עוסק בייעוץ חינוכי ושומע הרבה צרות ומצוקות של אנשים. כיצד אחזיק מעמד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני עוסק בייעוץ חינוכי ושומע הרבה צרות ומצוקות של אנשים. כיצד אחזיק מעמד?

שאלה:

מאת דן:
לכבוד הצדיק. היות ואני עוסק בחינוך, אני נותן ייעוץ חינם בענייני חינוך, התנהגות ילדים וטיפול רגשי. מטבע הדברים אני שומע מצוקות של בני אדם כל אחד כפי שאת הייסורים שלו. אני מקשיב ומשתדל לתת עצות לפי מה שלמדתי והן לפי העצות המובאות בספרי רבי נחמן ותלמידיו הקדושים. לפעמים לבי שותת דם מגודל הצרות שבני אדם עוברים הן בענייני חינוך או פרנסה או שלום בית. רציתי לשאול את הרב כאחד שיש לו ניסיון רב בשמיעת מצוקותיהם של עשרות אלפי אנשים, מה ניתן לעשות כדי שמצד אחד נמשיך לעודד ולייעץ ולכוון אנשים, ומצד שני לא להתרגש ולפחד ממצוקותיהם של אנשים ששופכים את ליבם?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר נצבים כ"ג אלול ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

עליך לדעת כי מי שרוצה לעסוק בצרכי ציבור, צריך להיות מוכן למסור את נפשו בשביל הציבור, כי אחרת לא יצליח, כי מי שעוסק בצרכי ציבור צריך לעסוק בזה באמונה, שלא תהיה לו שום כוונה פרטית רק לעזור להזולת, ועל זה אמרו חכמינו הקדושים (אבות פרק ב') וכל העמלים עם הציבור יהיו עמלים עמהם לשם שמים, וצריכים לדעת שזה לא קל לעסוק עם הציבור, כי כל אחד יש לו דעת אחרת וכו', ופרצוף אחר וכו', ועוברים עליו דברים אחרים מה שלא עובר על הזולת וכו', ולכן זה מאד מאד קשה לצאת ידי חובת כל אחד ואחד וכו', ויש לאנשים טענות עליו, ועושים עליו ביקורת וכו', והוא צריך להחזיק מעמד לא להישבר בשום פנים ואופן וכו', אבל גם צריך לדעת אשר שכרו גדול מאד מאד בשמים, ועד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (ירושלמי ברכות פרק ה' הלכה א') העוסק בצרכי ציבור כעוסק בתורה.

עיקר הצלחת האדם הוא כשזוכה לבטל את עצמו כל כולו אליו יתברך, שמכניס בדעתו את אמתת מציאותו יתברך, ויודע שהוא רק שליח להוציא מכח אל הפועל רצונו יתברך, לחזק ולעודד ולשמח את נשמות ישראל, ואם הוא הולך בצורה כזו, אזי תמיד יצליח במשימתו הקדושה, ואף שבין כך צריכים לשמוע צרות רבות וכו', עד שהלב נשבר לאלף רסיסים וכו', עם כל זאת כשאדם מבטל את עצמו כל כולו אליו יתברך, על ידי זה הקדוש ברוך הוא שולח לו מלאכים שיהיו בעזרו וישמרו עליו.

חזק ואמץ מאד לעסוק בצרכי ציבור באמונה, והקדוש ברוך הוא ימתיק ממך כל הדינים על ידי פלא עליון, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup