ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מרגישה שיש לי קשיים בחיים, בפרט במציאת הזיווג. מה לעשות כדי שיפתח לי המזל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מרגישה שיש לי קשיים בחיים, בפרט במציאת הזיווג. מה לעשות כדי שיפתח לי המזל?

שאלה:

מאת מעיין:
שלום לכבוד מוהרא"ש, ברצוני לקבל את עצתך. אני בחורה בת 24 וחצי, דתיה, שומרת שבת כהלכתה ומשתדלת לקיים מצוות והכל על הצד הטוב ביותר בדחילו ורחימו. אני מתבודדת שעה ביום ולומדת תורה, אבל מרגישה שיש לי קשיים בחיים, בעיקר במציאת הזיווג ובפרנסה. הייתי עובדת שנתיים במקום מסוים ועזבתי מטעמי צניעות. כעת אני בבית כבר חצי שנה ולא מוצאת עבודה. באמת שאני מתפשרת על כל מה שיבוא. אני מרבה להתפלל לה' וכן גם הלכתי למקווה בעצת רב ועדיין אין שינוי בחיי לטובה. מה כבוד הרב יכול להציע לי לעשות כדי שיפתח מזלי ואצליח בכל? תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר נצבים כ"ג אלול ה'תשע"ב

שלום רב אל מעיין תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

ראי להתחזק ביתר שאת ביתר עוז רק להיות בשמחה, שבפירוש גילה לנו רביז"ל (ספר המדות אות שמחה חלק ב' סימן א') מי שהוא שמח תמיד על ידי זה הוא מצליח; ולכן אם את רוצה להצליח בחייך, תשתדלי עם כל הכוחות להיות רק בשמחה, ואף שאני יודע שזה מאד מאד קשה לך להגיע לשמחה מרוב הבלבולים שעובר עליך וכו' וכו', עם כל זאת תכריחי את עצמך להיות בשמחה, ותראי שתהיה לך הצלחה בהחיים.

תמשיכי להתפלל להקדוש ברוך הוא, כי אין עוד דבר שמקרב את הישועה לאדם ומכל שכן בן זוג לבת, כמו התפלה, אל תתייאשי בשום פנים ואופן, תראי שעכשיו נכנסת שנה חדשה, שאז כותבים בשמים לכל אחד מה יקרה איתו כל השנה, ואני בטוח שהשנה תמצאי את בן זוגך ותתחתני בסימן טוב ובמזל טוב ובשמחה עצומה, רק תשמרי מאד על עצמך, והקדוש ברוך הוא ישמור עליך.

רווקה אסור לה ללכת למקוה בשום פנים ואופן מתקנת חכמינו הקדושים. המפתח לפתוח את שער המזל וההצלחה, זה שמחה, אבל אני מוכרח להגיד לך שהמפתח הזה זה מפתח מאד מאד כבד ומסובך וכו', כי המספרים לשמחה קשה מאד לכוון... ולכן צריכים מאד מאד יגיעה עם המפתח לדעת איך פותחים את השער של שמחה, וצריכים להיות חכם גדול מאד, אשר בחכמה פותח שערים, ועיקר החכמה לזרוק את החכמה וכו', לדעת שאין לנו חכמה וכו', וצריכים לציית את רביז"ל בלי שום חכמות והשכלות כלל, ואם הוא אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד, ולהתגבר להרחיק העצבות והמרה שחורה בכל כוחו, כי כל החולאות הבאים על האדם כולם באים רק מחמת קלקול השמחה, ולכן צריכים למסור את נפשו בשביל להיות תמיד בשמחה, וחכמינו הקדושים אמרו (תנחומא שמיני) לפי שאין השמחה ממתנת לאדם לא כל מי ששמח היום שמח למחר ולא כל מי שמיצר היום מיצר למחר לפי שאין השמחה ממתנת לאדם.

ולכן יעזור הקדוש ברוך הוא שתמיד תהיה השמחה מצויה אצלך, כי אין טוב מזה, ועל ידי שמחה מתרחב הלב ויכולים אחר כך לדבר אל הקדוש ברוך הוא, ולספר לפניו יתברך את כל אשר עם לבבו בתמימות ובפשיטות גמור, כי מה שאין האדם מתחזק לדבר אל הקדוש ברוך הוא, הוא מפני שנופל על לבו עצבות ומרירות ודכאון, אבל תיכף ומיד שמכריח את עצמו להיות בשמחה, אזי נפתח לבו לדבר אל הקדוש ברוך הוא.

תקיימי את כל זה ותראי ישועות גדולות שהקדוש ברוך הוא יעזור לך.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup