ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מלמד את התלמידים של להתבודד לה', על מה להתפלל איתם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מלמד את התלמידים של להתבודד לה', על מה להתפלל איתם?

שאלה:

מאת דן:
לכבוד הצדיק שלום. ה' ישלח רפואה שלימה ובריאות איתנה לכבוד הצדיק. בכל פתיחת ההיכל בשבת אנו מתפללים לרפואתו והצלחתו של כבודו ומתחזקים מאוד מהספרים של הצדיק, יישר כוח.
אני מלמד בתלמוד תורה ספרדי ליטאי והחלטתי בלי נדר להרגיל את התלמידים בכל יום אחרי התפילה לדבר בשפה הפשוטה שלנו עם ה'. מדובר בתלמידי כיתה א' בחינוך מיוחד, ילדים רכים וממושמעים. רציתי לשאול האם יש נקודות מיוחדות שיש להזכיר בתפילות אלו עם התלמידים בגיל זה, כגון: "ה' תן לי כוח ללמוד בשמחה ותן לי כוח לכבד את ההורים ואת הרבנים". על אילו נושאים כדאי לתת דגש בתפילה?


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר האזינו י"א תשרי מחרת יום הכיפורים שם השם [י'] ה'תשע"ג

שלום וברכה אל דן נ"י 

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות על בריאותי, וכל המברך מתברך מפי אל עליון.

אין לתאר ואין לשער את הזכות של מלמד תינוקות של בית רבן שמלמד אותם איך להתפלל על עצמם ועל משפחתם ועל כלל נשמות ישראל, כי אצלו יתברך מאד מאד יקר תינוקות של בית רבן,  וכך אמרו חכמינו הקדושים (כלה רבתי פרק ב') בכל יום מלאך יוצא מלפני הקדוש ברוך הוא לחבל את העולם, כיון שהקדוש ברוך הוא מסתכל בתינוקות של בית רבן, מיד נהפך כעסו לרחמים, ולכן זה דבר גדול מאד ללמד תינוקות של בית רבן, ולהחדיר בהם אמונה פשוטה בו יתברך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

 

המאחל לך חג שמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup