ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי לא מדברת איתי בגלל שנסעתי לציון רבינו ז"ל בראש השנה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי לא מדברת איתי בגלל שנסעתי לציון רבינו ז"ל בראש השנה

שאלה:

מאת שבתאי:
שלום לצדיק. אשתי מאוד כועסת עלי והפסיקה לדבר איתי מפני שנסעתי לציון רבינו ז"ל באומן לראש השנה. איך אני יכול להרגיע אותה ושהשלום בית יחזור כמו מקודם?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ראשון ערב חג הסוכות ה'תשע"ג

שלום וברכה אל שבתאי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה מצידך צריך מאד מאד לשמור על השלום בית שלך, לכבד ולייקר את אשתך, כמובא בדבריו ז"ל (שיחות הר"ן סימן רס"ד) שהזהיר לכבד ולייקר את אשתו. כי אמר הלא הנשים הם סובלים צער ויסורים גדולים מאד מאד מילדיהם, צער העיבור והלידה והגידול, כאשר ידוע לכל עוצם מכאובם וצערם ויסוריהם בכמה אופנים הקשים וכבדים מאד מאד וכו' וכו', על כן ראוי לרחם עליהם ולייקרם, ולכבדם.

וכן אמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נט.) 'אוקיירו לנשיכו כי היכי דתתעתרו', [תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתהיו עשירים], וכן אמרו (יבמות סג.) 'דיינו שמגדלות את בנינו ומצלת אותנו מן החטא', ולכן צריכים לכבד ולייקר אותם מאד מאד, וזה יסוד גדול בחסידות ברסלב, שהבעל מוכרח לעזור לאשתו, ואם הוא רוצה להיות מקורב אל רביז"ל ולציית אותו, עליו הדבר הראשון לעזור לאשתו בכל המובנים.

היות שכל כוונתך היתה רק לשם שמים לקיים את רצונו של רביז"ל, ולכן אין לך מה לדאוג, אשתך תסלח לך והכל יסתדר חזרה על הצד הכי טוב, כי סוף כל סוף לא נסעת כדי לצער אותה, אלא כדי לקבל תיקון מרביז"ל וכן כדי שימליץ עליך בשמים שתזכה לשנה טובה ומתוקה, ופרנסה בריווח.

הנה בא עכשיו חג של שמחה, כי סוכות הוא זמן שמחתינו, ואמרו חכמינו הקדושים (פסחים קט.) חייב אדם לשמח בניו ובני ביתו ברגל שנאמר (דברים ט"ז, י"ד) "ושמחת בחגך" במה משמחם? רבי יהודה אומר אנשים בראוי להם ונשים בראוי להן אנשים בראוי להם ביין ונשים במאי? תני רב יוסף בבבל בבגדי צבעונין, בארץ ישראל בבגדי פשתן מגוהצין; ולכן תראה לקנות מתנות יפות לאשתך ולהילדים, והעיקר מצידך תראה שתהיה רק שמחה בבית.

הקדוש ברוך הוא ששמו שלום ישים שלום בביתך, ויהיה השלום והאהבה וההבנה ההדדית מצויים אצלכם, ונשמע ונתבשר אצלכם בשורות משמחות.

המאחל לך חג שמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup