ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש עניין לקנות ארבעת המינים ביוקר או שאפשר לחכות שהמחירים ירדו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש עניין לקנות ארבעת המינים ביוקר או שאפשר לחכות שהמחירים ירדו?

שאלה:

מאת יצחק:
שלום רב לכ"ק מוהרא"ש שליט"א יאריך ימים על ממלכתו. רציתי בבקשה לשאול: האם יש עניין מיוחד לקנות ארבעת המינים ביוקר, או שאפשר ללכת לקנות אותם בערב החג שאז המחירים יורדים ולקנות את אותה הסחורה בזול יותר? תודה רבה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בראשית כ"ד תשרי ה'תשע"ג

שלום וברכה אל יצחק נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר (שיחות הר"ן סימן פ"ז) לפי בחינת הימים נוראים ראוי שיהיה לנו אתרוג נאה וכו', ומי שבוכה ביותר ונכנס ביותר בבחינת "נער בוכה" ראוי שיהיה לו אתרוג נאה ביותר.

ולכן צדיקים בדרך כלל קונים את האתרוג אחר יום הכיפורים דייקא, כי כפי שבוכים בימים הנוראים בראש השנה וביום הכיפורים, כמו כן יהיה לו אתרוג יפה עד מאד, כי הכל תלוי כפי הבכיות, ככל שאדם בוכה יותר בימים הנוראים, כן זוכה לקבל אחר כך אתרוג מאד מאד יפה, ומה גם שאז כבר האתרוגים יותר בזול.

עם כל זאת כבר דיבר הרבה רביז"ל (שיחות הר"ן סימן קכ"ה) מן האתרוג ואמר שאין אנו יודעים כלל גודל יקרת מעלת מצות אתרוג. והרי אנו רואין שישראל מפזרים ממון הרבה בשביל מצוה זו, יותר מעל שאר מצוות, ובודאי לא על חינם הוא. מסתמא מצוה זו היא יקרה מאד מאד אשר אין לשער, רק שאין אנו יודעין גודל מעלתה. אפשר אם היו יודעין גודל מעלת מצוה זו, היו עושים מה שהיו עושים בשביל מצוה זו, כי ישראל עם קדוש הם חכמים וקשה להטעותם. ובודאי כשהם מפזרים ממון הרבה בשביל מצוה זו לא לחינם הוא, והפליג מאד במעלת מצות אתרוג; עיין שם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח. 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup