ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לאחרונה נחלשתי מאוד באמונה וגם מבחינה בריאותית עד שקצתי בחיי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לאחרונה נחלשתי מאוד באמונה וגם מבחינה בריאותית עד שקצתי בחיי

שאלה:

מאת מוטי:
לצדיק שלום. לאחרונה נחלשתי באמונה ואני גם רואה טלוויזיה בשבת כי קשה לי ואני לבד. בנוסף אני לוקח תרופות פסיכיאטריות וסובל מעייפות יתר, עד שכבר אין לי כוחות להכין תיק לאומן. בנוסף לכל זה, קשה לי עם זה שלא הולך לי בשידוכים, ואני לא זוכר את מה שאני לומד. המצב הזה הביא אותי לכך שקצתי בחיי וכל הזמן אני חושב על התאבדות.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בראשית כ"ה תשרי ה'תשע"ג

שלום וברכה אל מוטי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי אתה צריך לשמור מאד מאד מה שהרופאים אומרים, ולקחת את הכדורים, ותהיה לך רפואה שלימה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ס.) על הפסוק (שמות כ"א י"ט) "ורפא ירפא" מכאן שניתנה רשות לרופא לרפאות, והיום יש כדורי הרגעה שעוזרים מאד מאד לאנשים שיש להם בעיות נפשיות וכו' וכו', ואין זו שום בושה לקחת וכו', אדרבה זו מצוה גדולה מאד, כמו שכתוב (יהושע כ"ג י"א) "ונשמרתם מאד לנפשתיכם לאהבה את הוי"ה אלקיכם".

אדם צריך מאד מאד לשמור על נפשו שיהיה בריא ויתחזק לאהוב את הקדוש ברוך הוא, ולא שיכנסו בו מחשבות מבוהלות ומבולבלות להתאבד וכו' וכו', כי המאבד עצמו לדעת אין לו חלק לעולם הבא.

ולכן תעשה כל מיני פעולות שבעולם כן לקחת את הכדורים, ותהיה רגוע, ותהיה רק שמח עם כל הנקודות טובות שיש בך, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות נ"ז.) על הפסוק (שיר השירים ד') "כפלח הרמון רקתך" מאי רקתך, אפילו ריקנין שבך מלאים מצות כרמון.

ולכן תעשה כל מיני פעולות שבעולם רק להיות בשמחה, כי רביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן כ"ד) שגם חכמי הרופאים אמרו שכל המחלות והחלאים רעים באים לאדם רק מחמת חסרון השמחה, ולכן צריכים להתאמץ ביתר שאת ביתר עוז להיות בשמחה, כי השמחה היא רפואה לכל, ולהיפך העצבות והמרה שחורה זה מביא לאדם את כל המחלות, ולכן תכריח את עצמך להיות בשמחה, וחכמינו הקדושים אמרו (תנחומא שמיני) אין השמחה ממתנת לאדם, לא כל מי ששמח היום שמח למחר, ולכן ראה לחטוף שמחה ולהיות תמיד בשמחה, ועל ידי זה יומשך עליך ברכה והצלחה בכל מעשה ידיך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: דור
      מוטי מת עליך אחי אתה יהודי חשוב מאוד אם אתה במצב כזה ביחד איתך מקווה שהשם יתן לך כל טוב יוציא אותך ממצבך הנוכחי אוהב יהודי בעם ישראל
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup