ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני בקשר עם מישהו, אך היו בינינו המון מריבות. האם הקשר טוב בשבילי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני בקשר עם מישהו, אך היו בינינו המון מריבות. האם הקשר טוב בשבילי?

שאלה:

מאת מור:
שלום וברכה לכבוד הרב שליט"א. אני בחורה רווקה בת 22. התחלתי להתקרב לדת לפני חודש בערך. לפני שלוש שנים בערך הכרתי בחור בן 26 והיינו בקשר כחודש עד שסיימנו את הקשר וכל אחד הלך לדרכו. לפני שמונה חודשיים הוא חזר לחיים שלי והוא רוצה שוב להיכנס לקשר רציני. בהתחלה הכל היה מצוין והיינו מאושרים ביחד תקופה של חמישה חודשים, ואז התחילו ריבים ביני לבינו, ביני לבין המשפחה שלי, והיו כמה פרידות באמצע. מאז הנפש שלי לא שקטה ואיני יודעת האם להמשיך איתו הלאה בקשר כי אני אוהבת אותו או פשוט לוותר על הקשר הזה כי הוא לא יוביל לטוב? כל היום אני לא רגועה וזה נמצא בראש שלי. מה עליי לעשות כבוד הרב? אשמח לשמוע את דעת הרב בנושא, ואשמח אם כבוד הרב ינחה אותי. אני מודה לך.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בראשית כ"ה תשרי ה'תשע"ג

שלום רב אל מור תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

כל הצרות שיש לאדם וכו', וכן כשנסתבך בסיבוכים וכו', זה הכל כשלא הולכים על פי דרך התורה, ומכל שכן כשחוטאים רחמנא לישזבן, אז מתחילות הבעיות, ומתחילים לזרוק את האשמה זה על זה, וזו על זו וכו' וכו', ולכן את צריכה לדעת שבלי נישואים אסור בשום פנים ואופן לחיות ביחד עם בחור, זה עוון חמור מאד וכו'.

ולכן עיקר התשובה לעזוב את הדרך הרע הזה, ואז ושב הקדוש ברוך הוא ורפא לו, כי הוא חפץ בתשובה, ורוצה בתשובת בני אדם, כמאמרם ז"ל (פסחים קיט.) ידו של הקדוש ברוך הוא שפרוסה תחת כנפי החיות כדי לקבל בעלי תשובה מיד מדת הדין.

הרי קודם שאתם התחתנתם וכו', כבר יש ביניכם מריבות ואי הבנות ויכוחים ומה לא? אזי מה את צריכה את הצרות האלו? ומה את צריכה להכנס במיטה חולה, וגם לריב עם כל המשפחה שלך? תהי פיקחית ותגבירי את השכל על הרגש, והקדוש ברוך הוא יעזור לך שתתפטרי מכל הצרות, ותזכי למצוא את בן זוגך השייך לשורש נשמתך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup