ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם שדכן צריך לקחת שכר שדכנות אפילו שעושה זאת לשם שמים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם שדכן צריך לקחת שכר שדכנות אפילו שעושה זאת לשם שמים?

שאלה:

מאת שלום:
לכבוד מוהרא"ש צדיק הדור. ישנה אשה שמתעסקת בשידוכים והיא עושה את זה לשם שמיים. לפני כמה זמן אמרו לה שהיא חייבת לקבל תשלום מסוים מהזוג ששידכה כדי שהזוג יצליח בשלום בית. האם זה נכון וטוב לעשות את זה או לא? אציין שהיא לא מעוניינת לקבל שום תשלום והיא עושה זאת רק לשם שמיים, אך היא חוששת שאם לא תקבל משהו יפגם השלום בית של הזוג.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נח כ"ח תשרי ה'תשע"ג

שלום וברכה אל שלום נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך ששכר שדכנות זה דבר גדול מאד מאד, שמי ששידך מישהו צריכים לתת לו שכר שדכנות, וצדיקים אמרו שאין לך עוד כסף כשר, כמו כסף של שדכנות, וכך נוהגים לתת שכר שדכנות להשדכן או להשדכנית.

מסופר שפעם באו זוג שכבר עברו עשר שנים מהנישואין ולא היה להם ילדים, אל הגאון הגדול מורי ורבי רבי משה פיינשטיין זצ"ל, ובאו לבקש ברכה ממנו על ילדים, השאלה הראשונה הוא שאל אותם אם שילמו דמי שדכנות להשדכן שלהם, וענו בשלילה וכו', אזי אמר להם תיכף ומיד תלכו ותשלמו דמי שדכנות, וכך עשו, ובתוך שנה נפקדו בזרע של קיימא, הרי שלך לפניך כמה זה מאד חשוב לשלם דמי שדכנות, אפילו שההיא או ההוא וכו' לא רוצים לקבל, צריכים לתת להם.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup