ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם שמות כמו 'אמונה' ו'שירה' טובים? ומה לגבי שמות של מלאכים כגון 'אוריאל'?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם שמות כמו 'אמונה' ו'שירה' טובים? ומה לגבי שמות של מלאכים כגון 'אוריאל'?

שאלה:

מאת לאה:
לכ"ק הצדיק מוהרא"ש הקדוש שלום וברכה. ראיתי בתשובות רבות שהצדיק כותב על המשמעות של השם של האדם וכמה חשוב לקרוא בשמות של צדיקים וצדקניות וכו'. רציתי לשאול: ישנם שמות רבים בעלי משמעות מאוד טובה וחזקה כמו: אמונה, שמחה, שירה, ברכה וכד' האם עדיין שמות של צדיקים וצדקניות עדיפים על שמות כאלו? ועוד: האם לקרוא בשמות של מלאכים כמו גבריאל, אוריאל, מיכאל וכדומה זה בסדר? אשמח מאוד שהצדיק יענה לי. שהקדוש ברוך הוא ישלח רפואה שלימה לצדיק ויאריך ימיו ושנותיו, אמן כן יהי רצון.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נח כ"ח תשרי ה'תשע"ג

שלום רב אל לאה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

על שמות צריכים מאד מאד לשמור איזה שם נותנים להילדים, כי זה לא כל כך פשוט כמו שחושבים, כי עיקר הצלחת הילדים תלוי רק כפי השמות שנותנים להם.

ולכן בוודאי עדיף לתת שם אחר צדיקים או צדקניות וכו', ובענין לקרוא שמות בשם מלאכים, זה רק שמות שמאד מפורסמים ומקובלים אצל כלל ישראל.

יעזור הקדוש ברוך הוא שנזכה לגדל את ילדינו בקלות, והעיקר לשמור מאד מאד שלא יעבדו עלינו לתת שמות משונים וכו', שאין להם שום משמעות וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup