ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנחנו בקשר כבר כמה שנים וקשה לנו לעשות את הצעד ולהתחתן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנחנו בקשר כבר כמה שנים וקשה לנו לעשות את הצעד ולהתחתן

שאלה:

מאת אילנית:
שלום. אני גרושה עם שני ילדים. הייתי במערכת יחסים במשך 6 שנים עם בחור, נפרדנו למשך שנה וחזרנו להיות ביחד לפני חצי שנה. הוא גרוש עם שני ילדים. במשך כל השנים שחיינו ביחד הזוגיות שלנו ידעה עליות ומורדות, הרבה פעמים הייתה הצהרה מצדו על חתונה, אך דבר לא קרה.
אני מרגישה שהיחסים ביננו תקועים ולא מתקדמים. בכל פעם שאנחנו מדברים על חתונה ועל הרצון למסד את הקשר בינינו אנחנו עושים צעד אחורה. כאשר נפרדנו לפני שנה וחצי הפרידה באה מצידו והצורה שהוא עשה את זה הכאיבה לי מאוד. ניסיתי לצאת עם אחרים, אך כל הזמן הייתי חושבת עליו.
חזרנו לפני חצי שנה, הוא חי בבית שלו באשדוד ואני בבית שלי באשקלון. עכשיו הוא שוב מדבר על חתונה ואולי ילד ואני פשוט בדילמה. אני לא יודעת אם אני רוצה ואני פוחדת אולי הוא לא הזיווג שלי, מה גם שהבת שלו שונאת אותי בלשון המעטה והיא חיה איתו. אני מתפללת כל יום לאלוקים שאם הוא הזיווג שלי שיחזק את הזוגיות שלנו, ואם הוא לא הזיווג שלי שירחיק אותו ממני.
אשמח לדעת האם הוא באמת הזיווג שלי או לא, כי מאוד מאוד קשה לי עם המצב. תודה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נח כ"ח תשרי ה'תשע"ג

שלום רב אל אילנית תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

את צריכה לדעת שלגור עם גבר ולקיים יחסים בלי חופה וקידושין זה עוון חמור מאד מאד וכו', ובפרט שלא מחזיקים טהרת המשפחה וכו', כי איסור נדה זה מאד מאד חמור, וזה בכרת, וזה לא משחק ילדים, את גרה עם מישהו שש שנים וכו', ואת כותבת "שהיחסים בינינו תקועים ולא מתקדמים" וכו' וכו', למה לו להתחתן ולהתחייב בכל החיובים שבעל מחוייב להאשה כשיש לו אשה בחינם וכו' וכו', ואת עוד שואלת אותי אם זה זיווג מן השמים וכו', לדעתי תחזרי בתשובה שלימה, וזכרי מה שאמר החכם מכל אדם (קהלת י"ב י"ד) "כי את כל מעשה האלקים יבוא במשפט על כל נעלם אם טוב ואם רע".

אני מאד מאד מבקש אותך לטובתך הנצחית שתחזרי בתשובה שלימה, ואז שב ומחול לך, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ל"ד.) במקום שבעלי תשובה עומדים, שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד, ואמרו חכמינו הקדושים (פסיקתא דרב כהנא) גדול כוחה של תשובה שכיון שאדם מהרהר בלבו לעשות תשובה, מיד היא עולה לא עד עשרה ימים ולא עד עשרים ולא עד מאה, אלא עד מהלך חמש מאות שנים, ולא עד רקיע ראשון ושני, אלא שהיא עומדת לפני כיסא הכבוד.

והס"מ מאד מאד מפחד מבן אדם שחוזר בתשובה, כי כיון שאדם בא אל הקדוש ברוך הוא אפילו שהוא עשה עד עכשיו מה שהוא עשה, ומתוודה ומתחרט על כל מה שעשה, הקדוש ברוך הוא כבר מקבלו, ואמרו חכמינו הקדושים (במדבר רבה פרשה כ' סימן י"ג) בלעם היה רשע ערום וידע שאין עומד בפני הפורענות אלא תשובה, שכל מי שחוטא ואומר חטאתי, אין רשות למלאך ליגע בו, בשביל זה הוא מסית את כל אדם מה לך לחזור בתשובה? ומה לך להתוודות? כי הוא יודע שמי שחזר בתשובה ומתוודה להקדוש ברוך הוא, אין רשות למלאך המוות ליגע בו, ואמרו חכמינו הקדושים (תנחומא נח) אין מכה בעולם שאין לה רפואה, רפואתו של יצר הרע תשובה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup