ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הכרתי במקום העבודה גבר וקשה לי להתרחק ממנו למרות שהוא עומד להתחתן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הכרתי במקום העבודה גבר וקשה לי להתרחק ממנו למרות שהוא עומד להתחתן

שאלה:

מאת שירז:
שלום לך כבוד הרב ברצוני לשאול אותך שאלה שמעסיקה אותי מזה זמן רב. לפני כחצי שנה נכנסתי למקום עבודה, ושם הכרתי גבר. לאחר זמן מה נודע לי כי אותו גבר עומד להתחתן ומאוד קשה לי להתרחק ממנו. יחד עם זאת אני יודעת כי אני חייבת להתנתק והדרך היחידה שלי היא לעזוב את מקום העבודה. האם עליי לעזוב את מקום העבודה? אשמח אם תענה לפנייתי ותייעץ לי מה לעשות.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר נח כ"ח תשרי ה'תשע"ג

שלום רב אל שירז תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי תברחי תיכף ומיד מהמקום הזה וכו', ואת צריכה לבקש הרבה את הקדוש ברוך הוא שיתן לך דעת ושכל, כי עדיין אין בית חרושת שמייצר שכל ודעת וכו', וכן אין חנות או קניון וכו', שמוכרים שמה שכל ודעת וכו', ועל כן צריכים לבקש הרבה את הקדוש ברוך הוא על דעת ושכל, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (נדרים מ"א.) דעת קנית מה חסרת, דעת חסרת מה קנית, אם יש לאדם דעת יש לו הכל, ואם אין לו דעת אין לו כלום.

את לא מבינה בעצמך שהגבר הזה רוצה לנצל אותך? הוא לא צריך אותך כי הרי הוא כבר הולך להתחתן, ואיפה הכבוד עצמי שלך שאת כותבת שמאד קשה לך להתרחק ממנו? אין זה אלא את צריכה לבקש הרבה את הקדוש ברוך הוא על דעת ושכל, ושיהיה לך כבוד עצמי, ותתרחקי מהמקום הזה כמו שמתרחקים מאש.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup